Ważne inicjatywy lokalne

Bieg_Zolnierzy_Wykletych_2019W dniu 2 marca 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz siódmy organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja Wolność i Demokracja i Fundacja Chodzezkijami.pl, zaprasza na lokalną edycję imprezy, która po raz trzeci odbędzie się w Słupsku w Lasku Północnym.

Przygotowana została trasa na dystansie 1963 metrów, będących symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych.

Start odbędzie się w Lasku Północnym (wejście od ul. Madalińskiego).

Trasa: http://www.traseo.pl/trasa/bieg-tropem-wilczym-slupsk

Program minutowy

9:30 – otwarcie biura zawodów

11:30 – zamknięcie biura zawodów

12:00 – start 1963 m

12:30 – zakończenie

Zgłoszenia do 01.03.18. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Opis imprezy, trasa, regulamin oraz odnośnik do zapisów znajdują się TUTAJ.

 

Zapraszam do udziału.

 

 

 

Boze_Narodzenie_zyczenia

 

 

 

III_Mikolajkowy_Kross_Gorski_z_Komandorkiem_201808 grudnia 2018 roku na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego już po raz trzeci odbył się Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem. W jego ramach w słupskim Lasku Południowym odbył się bieg główny na dystansie 6 km oraz rywalizacja Nordic Walking na dystansie 5 km.

Jednym z głównych celów zawodów było wsparcie Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymali czapkę Mikołaja, w której mieli obowiązek wystartować.

Na linii startu stanęło 174 biegaczy i 48 walkerów.

Trasa była dość trudna i wymagająca z licznymi zbiegami i podbiegami. Dodatkowo trzeba było uważać na błotnistą pokrytą opadłymi liśćmi, śliską nawierzchnię. Niełatwo było biec i maszerować w tak trudnych warunkach. Nierzadko trzeba było zmuszać się do pokonywania kolejnych metrów trasy. Jednak gdy przychodził kryzys stawały przed oczyma sylwetki osób chorych i cierpiących, którym te zawody były poświęcone. One każdego dnia musiały zmagać się z jeszcze większym bólem, z cierpieniem, z samotnością. Wtedy przychodziła refleksja, że nasze poświęcenie, nasz wysiłek podczas pokonywania owszem, wymagającej trasy to nic w porównaniu z tym z czym zmagają się na co dzień osoby chore onkologicznie. Znajdowały się wówczas dodatkowe siły, które pozwalały zawodnikom dotrzeć do mety.

Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek (zupa, ew. makaron z sosem pomidorowym), było też ciasto, kawa, herbata oraz chleb ze smalcem i ogórkiem.

W kategorii kobiet i mężczyzn trzy pierwsze miejsca zostały uhonorowane pucharami. Ponadto najmłodsi i najstarsi zawodnicy zostali uhonorowani grawertonami. Podobnie wyróżniono najokazalsze przebranie Mikołaja w kategorii kobiet i mężczyzn.

Organizator zadbał również o imprezy towarzyszące. Jedną z nich była możliwość honorowego oddania krwi dla osób potrzebujących w mobilnym punkcie poboru krwi. Osoby, które nie biegły i nie maszerowały mogły tam właśnie oddać krew, a jeśli osoby biorące udział w zawodach oddały krew, brały w rywalizacji udział za darmo. Był też pokaz broni i wyposażenia wojskowego.

Tradycyjnie też udało się pozyskać sponsorów, którzy zabezpieczyli prezenty, które były losowane wśród uczestników zawodów. Ponieważ było ich całkiem sporo, humory ludziom dopisały.

Po skończonej imprezie biegacze przekazali swoje medale oraz paczki świąteczne pacjentom słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku.

Podsumowując, wielkie brawa dla Organizatorów. Sprężyną całego przedsięwzięcia był po raz kolejny kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski wraz ze współtwórcami ks. Wojciechem Filimonem i ks. Łukaszem Bikunem, ale nie byłoby tej imprezy i wielu wielu innych, gdyby nie cały sztab wolontariuszy, o których się nie mówi, a którzy poświęcili swój wolny czas, aby ta i inne imprezy mogły dojść do skutku. Im należą się odrębne, ogromne słowa podziękowania.

Dzięki, że chciało się Wam chcieć!

 

Poniżej zapoznać się można z wynikami uzyskanymi przez poszczególnych zawodników.

 

III Mikołajkowy Kross Górski – wyniki bieg

III Mikołajkowy Kross Górski – wyniki NW

 

 

 

VI_Mikolajkowy_NW_Obliwice_2018Organizatorzy VI Mikołajkowego Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2018, Światowego Dnia Marszu bez rywalizacji World Walking Day zapraszają do Obliwic.

Propagujemy akcję "Every Can Counts (Każda puszka cenna)"

Trzystu Mikołajów, Senator Anna Bogucka Skowrońska jako Honorowy Starter wspólnie z Wójtem Ryszardem Wittke i przedstawicielami Powiatu Lęborskiego i Miasta Lęborka 1 grudnia 2018 r. w Enklawie Ekologiczno - Historycznej w Obliwicach po raz kolejny uczcić pamięć Daniela Czapiewskiego niestrudzonego propagatora polskiej turystyki, który stworzył Szymbarkową krainę.

Legendarna Pani Mecenas walcząca o wolność - Senator Anna Bogucka - Skowrońska jest oficjalnym Rezydentem Nordic Walking Obliwice. Ten wielki zaszczyt spotkał Nas Wszystkich dzięki Klubowi PTTK Orły Słupsk.

Liczymy na setki śnieżynek i małych mikołajów wraz z zaangażowanymi Nauczycielami z Rodzicami.

Każdy uczestnik, który zgłosi się elektronicznie na portalu "Chodzezkijami.pl" 1 grudnia otrzyma na starcie czapkę mikołaja, a na mecie tytuł „Mikołaj Nordic Walking 2018”

https://elektronicznezapisy.pl/event/2450/strona.html

 

Mikołajowe ekipy z Laponi, Żukowa, Gdyni, Lęborka, Słupska, Wicka, PTTK Lębork, Morsy łebskie, praktycznie całe pomorze uzbrojone w certyfikaty zdobywać będzie uprawnienia do czynienia dobra w swojej okolicy i nie tylko.

Liczymy na Wasz udział..

 

W imieniu organizatorów

Krzysztof Pruszak

 

Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, ul. Lęborska 20, 84 – 351 Nowa Wieś Lęborska, tel. 59 86 12 253.

 

 

 

Bieg_Marsz_dla_Karolinki_plakat_Bytow_2018

Klub Biegacza „Goch” Bytów za naszym pośrednictwem zaprasza na Charytatywny Bieg i Marsz Mikołajkowy dla Karolinki, który się odbędzie 9 grudnia 2018 roku w Bytowie o godz. 12.00 na stadionie, ul. Mickiewicza 13. Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

 

Zgłoszenia chętnych do udziału w imprezie są przyjmowane pod adresem http://www.biegibytow.pl/biegibytow/ Z informacją o wydarzeniu zapoznać się można również na facebooku: https://web.facebook.com/events/265932194059019/

 

Głównym celem biegu i marszu charytatywnego jest zbiórka funduszy dla Karolinki. Organizatorzy przygotowując zawody pragną jednocześnie popularyzować bieganie i Nordic Walking jako najprostsze formy aktywności ruchowej oraz propagować idee zdrowego trybu życia.

 

Za datę zgłoszenia uważa się moment wpłynięcia wpisowego na konto bankowe.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą na stronie internetowej do dnia 5.12.2018 r. Po tym dniu możliwość rejestracji będzie tylko biurze zawodów.

 

Za osobę zgłoszoną uważa się każdego, kto wypełni formularz rejestracyjny i wpłaci pieniądze na konto.

 

Wysokość wpłaty i termin płatności:

 

Koszt udziału w biegu i marszu wynosi min. 30,00 zł od osoby.

 

Płatności należy dokonać w terminie do 5.12.2018 r. na konto: Klub Biegacza „Goch” Bytów ul. Mickiewicza 13 77-100 Bytów, Bank Polska Kasa Opieki S.A. 64 1240 3783 1111 0010 2529 4267  Tytułem: (wpisać imię i nazwisko) – opłata startowa dla Karolinki

 

W dniu zawodów opłata wynosi min. 50,00 zł

 

Całość wpłat przeznaczona jest na wsparcie Karolinki.  W przypadku przelania przez daną osobę kwoty w wysokości przekraczającej kwotę podaną, nadwyżka traktowana jest jako darowizna.

 

Bieg i marsz odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

 

Podczas imprezy będziemy pomagać w słusznej sprawie i bić Rekord Polski w ułożeniu Flagi Narodowej z plastikowych nakrętek ( biało – czerwonych).

 

Poniżej zamieszczamy pełny regulamin tego charytatywnego wydarzenia.

 

 

Charytatywny Bieg i Marsz Mikołajkowy dla Karolinki – Regulamin

 

 

Zapraszamy do udziału

 

 

 

Strona 1 z 42

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine