Ważne inicjatywy lokalne

Puchar_Polski_NW_2019_logoJuż w najbliższą niedzielę, 19 maja, odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Pierwsze medale zostały rozdane kilkanaście dni temu w Mielnie. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Wejherowie.

Uczestnicy będą mieli szansę zawalczyć o punkty w klasyfikacji generalnej oraz zwycięstwo na tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy będą rywalizowali na trzech dystansach: 5, 10 oraz 21 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Również najmłodsi amatorzy dyscypliny będą mogli sprawdzić się na trasie 400 m. Wydarzenie skierowane jest także do osób z niepełnosprawnością, które mogą spróbować swoich sił w marszu na 5 km. Zawody odbędą się na terenie Parku Majkowskiego w Wejherowie, a mieszkańcy miasta będą mogli wystartować w nich bezpłatnie.

 

PROGRAM MINUTOWY

 

SOBOTA 18 maja 2019

17:00 – 19:00 otwarte Biuro zawodów:5,10,21km

 

NIEDZIELA 19 maja 2019

8:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km

8:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km

8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km

10:00 – START 21km

11:00 – START 10km

11:15 – Otwarcie imprezy

11:20 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km

11:40 – START 5km

13.00 – Mini Nordic Walking

14:00 – dekoracje

15.00 – zamknięcie wydarzenia

 

Pozostałe zawody w ramach tej edycji odbędą się kolejno: 1 czerwca – w Kolbuszowej, 22 czerwca – w Legnicy, 6 lipca – w Polanicy Zdroju, 10 sierpnia – w Osielsku, 24 sierpnia – w Potęgowie, a finał przewidziany jest na 14 września – w Hajnówce.

 

Regulamin Pucharu Polski NW 2019 znajduje się W TYM MIEJSCU.

 

Zapraszamy do udziału

 

 

 

Szybka_Piatka_Kobylnica_25_05_201925 maja 2019 w Kobylnicy k/Słupska odbędzie się duże rodzinne wydarzenie, na którym przewidziano pokazy sztuk walki, gotowanie, występy cheerleaderek, mecz piłkarski i oczywiście biegi dla dzieci i bieg na 5 km czyli Szybką Piątkę!

 

Będzie to bieg i marsz nordic walking na urozmaiconej trasie, prowadzącej częściowo po ulicach, częściowo po polnych drogach. Pięciokilometrowy dystans jest idealny dla każdego. Tym bardziej, że nie ma ustalonego limitu czasu, a każdy uczestnik otrzyma na mecie odlewany medal.

 

Organizatorzy zapewniają też każdemu uczestnikowi Dnia Sportu gorące leczo, dostęp do siłowni i konsultacje z fizjoterapeutami. Dodatkowo można będzie kupić sobie kawę lub herbatę.

 

Poza biegiem i marszem głównym 25 maja odbędą się również bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży na zróżnicowanych dystansach aż w 6 kategoriach – mile widziane są również maluchy, które mogą pobiec z rodzicami. Każdy z młodych biegaczy również otrzyma medal na mecie, a najlepsze trójki staną na podium i odbiorą puchary! Dla dzieci zaplanowano sporo dodatkowych atrakcji, takich jak dmuchane zjeżdżalnie, pokazy, naukę tańca, konkurs hula-hop, animacje sportowe.

 

Dzień sportu w Kobylnicy to także sporo innych atrakcji, po biegu odbędą się pokazy Cheerleadres Maxi Senior, „Patelnia Plenerowa” – czyli pokaz kulinarny prowadzony przez uczestniczkę programu Bake Off i Master Chef – Justynę Pilichowską, pokaz sztuk walki przygotowany przez klub Karate-Ju jitsu pokaz pole dance z warsztatami, walki mieczami samurajskimi, strzelanie z łuku dla dzieci i dorosłych, trening sprawnościowy, warsztaty zumby a także mecz Kobylnica – Reszta Świata i KS Słupia Kobylnica – Leśnik Cewice.

 

Zapisy na biegi: https://elektronicznezapisy.pl/event/3413/strona.html

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1996692983968130/

 

Zapraszamy

 /Za: https://elektronicznezapisy.pl//

 

 

 

Rajd_NW_SOPSiR_Slupsk_18_05_2019Z przyjemnością informujemy, że na terenie Miasta Słupska powstał Nordic Walking Park „Słupsk” - sieć tras do uprawiania tego rodzaju aktywności ruchowej. Oba wejścia na trasy zlokalizowane w Parku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz w Lasku Północnym – dodatkowo połączono 3,5 kilometrowym, niebieskim szlakiem łącznikowym. W skład Parku wchodzą 3 trasy posiadające certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking: zielona – pętla o długości 4 km; czerwona – pętla o długości 6 km i czarna – pętla o długości 9,5 km.

Szlaki poprowadzone są chodnikami, parkowymi alejkami, gruntowymi drogami oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice z punktami do samodzielnego pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i w niektórych miejscach pokrywają się ze sobą. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów Nordic Walking, ale również do biegaczy, rowerzystów i narciarzy biegowych.

 

18 maja 2019 r. nastąpi inauguracyjny rajd zieloną trasą słupskiego Nordic Walking Parku na dystansie 4 km. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, a kijków nie posiadają nie muszą się tym przejmować, bo będą mogły nieodpłatnie wypożyczyć kije na miejscu. Sam udział w rajdzie również jest nieodpłatny.

 

Zapisać się można pod adresem:

https://zapisy.domtel-sport.pl/rajd-nordic-walking-v3437.pl.html?fbclid=IwAR3Krbe3cJadXVTh72LaRdGJomkEDtppgqpHB5ltJFbEhzZTpo3mLSab4-g

 

Ze szczegółami zapoznać się można na plakacie obok oraz pod numerem telefonu: 600 990 181.

Zachęcam do obecności na tym wydarzeniu, tym bardziej, że zaplanowane są również zajęcia dotyczące podstaw NW z instruktorami Polskiej Federacji Nordic Walking.  Warto skorzystać.

 

 

Biegi_Slupsk22 czerwca 2019 (sobota) na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku odbędzie się Bieg na K2 o długości 8.611 m, który wystartuje o godz. 19.00. Biegowi towarzyszyć będą zawody Nordic Walking na dystansie 5 km. Zawodnicy tej kategorii wystartują o godz. 19.05.

Biuro Zawodów otwarte będzie na terenie parafii od godz. 17.00. Limit zawodników (łącznie z osobami biorącymi udział w konkurencji Nordic Walking) wynosi 200 osób.

 

Start zawodów będzie miał miejsce przy parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku ul. Leśna 7a. Przygotowana przez Organizatorów trasa jest umiarkowanie trudna i wiodła będzie betonowymi płytami oraz ścieżkami leśnymi. Nie zabraknie licznych zbiegów i podbiegów. Tym samym w razie deszczu, stopień trudności trasy wzrośnie.

Trasa będzie należycie oznakowana i zabezpieczona. Limit czasowy na jej pokonanie zarówno dla biegaczy, jak i nordic walkerów został ustalony na 1,5 godziny. W przypadku przekroczenia limitu czasowego, każdy Uczestnik zobowiązany jest do zejścia z trasy.

Każdy Zawodnik otrzyma numer startowy, który musi być przypięty w trakcie biegu z przodu okrycia wierzchniego.

Za zgłoszenie uważa się czytelne wypełnienie formularza umieszczonego na stronie internetowej www.biegislupsk.pl oraz wpłacenie w terminie opłaty startowej na poniższe konto:

Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”

76-200 Słupsk, ul. Gdyńska 24/1

Santander Bank Polska S.A.

Nr konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285

 

Za termin wpłaty uważa się datę dokonania przelewu. Opłata startowa raz wniesiona nie podlega zwrotowi, a jej wysokość wynosi 30 złotych. Wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 40 złotych, płatne w Biurze Zawodów. O wysokości opłaty startowej decyduje dzień, w którym dokonywana jest transakcja, a nie dzień zgłoszenia się do zawodów.

Uwaga:

Od dnia 01.06.2019 r. do 22.06.2019 r. zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi dla potrzebujących. Każdy Zawodnik, który zaloguje się do systemu elektronicznych zapisów i odznaczy „deklarację oddania krwi”, następnie odda dowolną ilość krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku oraz przedstawi dokument potwierdzający oddanie krwi w Biurze Zawodów zwolniony jest z opłaty startowej!

 

W ramach opłaty startowej każdy Zawodnik otrzymuje: numer startowy wraz z agrafkami, wodę mineralną na mecie biegu, bity medal okolicznościowy na mecie dla każdego Zawodnika, który ukończył bieg lub marsz, ciepły posiłek. W przypadku pozyskania sponsorów Organizatorzy przewidują losowanie nagród, które realizowane będzie po biegu/marszu. W losowaniu nagród biorą udział wyłącznie osoby posiadające swój numer startowy (nie przekazujemy numeru innej osobie).

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, (tel. kontaktowy GSM: 602759892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin.

Wydarzenie jest charytatywne, przeprowadzone w sposób rekreacyjny i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, stąd protesty, reklamacje i roszczenia co do organizacji eventu stanowią wtórne zagadnienie.

 

Z pełnym Regulaminem Biegu zapoznać się można W TYM MIEJSCU, natomiast zapisów oraz z listą zapisanych osób zapoznać się można TUTAJ

 

W imieniu Organizatorów zapraszam do udziału.

 

 

Pani Małgorzata Wolska, Dyrektor Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "NADZIEJA" serdecznie zaprasza do udziału w III Charytatywnym Biegu z Nadzieją, który odbędzie się 9 czerwca 2019 r. na stadionie 650-lecia w Słupsku.z

Bieg rozpocznie się rozgrzewką, a zakończy rozciąganiem, o co zadbają profesjonalni trenerzy.

Biuro Zawodów będzie otwarte w godz. 8.30 – 10.30, o godz. 11.000 nastąpi start Biegu, a o godz. 12.00 przewidziana jest dekoracja zawodników.

Opłata startowa wynosi 20 zł i 30 zł w dniu zawodów.


Organizatorzy zapewniają zawodnikom:

- puchary dla zwycięzców (indywidualnych i drużyn), a dla wszystkich uczestników biegu pamiątkowe medale,

- elektroniczny pomiar czasu,

- masaże wykonywane przez najlepszych fizjoterapeutów,

- ciekawą loterię nagród,

- ciepły i słodki poczęstunek,

- atrakcje dla dzieci

Impreza będzie miała charakter piknikowy, więc będzie to również super zabawa dla całych rodzin - dzieciom proponujemy m.in. zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

Zapisy, regulamin i lista na stronie pod adresem: https://zapisy.domtel-sport.pl/iii-charytatywny-bieg-z-nadzieja-v3344.pl.html

Dla osób zainteresowanych, a nie lubiących biegać , jest możliwość wzięcia udziału w Biegu techniką Nordic Walking.

 

Zapraszam w imieniu Organizatorów.

 

 

Strona 1 z 44

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine