W Słupsku odbył się rajd Nordic Walking

SSNW_Dwa_Kije_logoW sobotę, 1 września br., Słupskie Stowarzyszenie Nordic Walking ?Dwa Kije?zorganizowało rajd Nordic Walking na trasie Słupsk ? Bydlino ? Słupsk. Na rajd zostali zaproszeni nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale również jego sympatycy, ludzie którzy chcieliby zasilić jego szeregi. Celem była integracja walkerów.

 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, uczestnicy rajdu (20 osób) zebrali się na stacji paliw OKTAN na ulicy Portowej, skąd przy słonecznej i lekko wietrznej pogodzie, nieco po godz. 11.00 wyruszyli w kierunku Bydlina. Początkowo trasa wiodła niezbyt lubianą przez walkerów asfaltową nawierzchnią, później jednak uczestnicy rajdu znaleźli się na miękkim leśnym dukcie. Po pokonaniu blisko 11 km, ok. godz. 13.00 marszerzy dotarli do Bydlina. Tam przy rozpalonym ognisku posilili się upieczonymi na nim kiełbaskami. Na miejscu okazało się, że szef słupskich walkerów, Pan Albin Gałczyński wraz z małżonką tego dnia właśnie obchodzą swoją... kolejną już rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Zebrani ochoczo zaśpiewali Dostojnym Jubilatom tradycyjne ?sto lat? i złożyli najlepsze życzenia dalszych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości.

 

Na spotkaniu był też czas na poruszenie spraw związanych z przyszłością słupskiego stowarzyszenia, wymiana spostrzeżeń dotyczących uczestnictwa w zawodach oraz techniki Nordic Walking.

 

Wymarsz do domu nastąpił ok. godz. 15.40, a uczestnicy imprezy zadeklarowali chęć uczestnictwa w tego typu wydarzeniach w przyszłości.

 

Galerię zdjęć z imprezy obejrzeć można TUTAJ.

 

 

Joomla templates by Joomlashine