SŁUPSKIE STOWARZYSZENIE NW DWA KIJE

Jak poinformował nas Pan Albin Gałczyński, prezes Słupskiego Stowarzyszenia Nordic Walking „Dwa Kije”, w dniu 30 listopada 2014 r. na zebraniu członków stowarzyszenia w Łebie podjęto decyzję o rozwiązaniu tej organizacji.

 

 

Dwa Kije Slupsk logoZawody ? jak sama nazwa mówi polegają na rywalizacji w dotarciu do celu. Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie linię mety. Imprezy tego rodzaju coraz powszechniej organizowane są również w Nordic Walking. Jest wiele różnych cyklów Grand Prix, różnego rodzaju pucharów czy mistrzostw, również w obsadzie międzynarodowej. 

W naszym kraju wykształciła się już czołówka zawodników, którzy prezentując raz lepszą, raz gorszą technikę nordyckiego marszu wygrywają kolejne imprezy. Dzisiaj osoby biorące udział w zawodach bez większego problemu mogą przewidzieć między kim będzie się toczyła rywalizacja o prymat na podium. 

 

Pewnego dnia, Sławek Ćwirko jeden z członków Słupskiego Stowarzyszenia Nordic Walking ?Dwa Kije? wpadł na pomysł zorganizowania imprezy innej niż dotychczas organizowane. Zaproponował zorganizowanie biathlonu dla walkerów. Przedstawił swój plan i przygotował ogólny regulamin. Pomysł się spodobał i jako stowarzyszenie podjęliśmy decyzję o przygotowaniu imprezy. 

Czytaj więcej: Jak to ze słupskim biathlonem było...

Dwa Kije Slupsk logo26 lutego w znajdującej się w Spichlerzu Richtera herbaciarni, odbyło się zebranie członków Słupskiego Stowarzyszenia Nordic Walking ?Dwa Kije?. Głównym tematem spotkania były sprawy organizacyjne związane z przygotowywaniem przez stowarzyszenie I Słupskiego Biathlonu Nordic Walking, który ma się odbyć 6 kwietnia 2013, w sobotę w słupskim Lasku Północnym.  

Poruszono też sprawy związane z ogólną działalnością stowarzyszenia. Ustalono, że osoby chętne do udziału we wspólnych treningach spotykać się będą w soboty o godz. 11.00 w Lasku Północnym (przy stadionie 650 ? lecia). Ustalono też wstępnie termin rajdu NW, który prawdopodobnie odbędzie się 16 marca. Zatem tę datę osoby chętne do udziału w rajdzie (również spoza stowarzyszenia) mogą sobie w swoich kalendarzach zarezerwować.

 

 

Dwa Kije Slupsk logoSłupskie Stowarzyszenie Nordic Walking ?Dwa Kije? istnieje od lutego br. Jednakże jego członkowie biorą udział w zawodach NW już z górą dwa lata. W tym czasie mogli zaobserwować jak wygląda organizacja zawodów NW na różnych szczeblach i wymienić poglądy w tym zakresie. Sporo też rozmawiano we własnym gronie na temat klasyfikacji poszczególnych zawodników zarówno w określonych kategoriach wiekowych, jak i w kategorii open. Generalnie już przed startem wiadomo było kto przewodził będzie stawce pań, a kto prym wiódł będzie wśród panów.

 

Chcąc wprowadzić loteryjność do klasyfikacji, nasz kolega ze Stowarzyszenia ? Sławek Ćwirko wymyślił nową formułę zawodów NW ? biathlon. Opracował regulamin, który dostępny jest na stronie chodzezkijami.pl oraz na naszym portalu W TYM MIEJSCU. Zachęcam też do zapoznania się z treścią listu wysłanego przez Sławka do portalu chodzezkijami.

 

Wierzę, że zechcecie spotkać się z nami 6 kwietnia 2013 r. w Słupsku i wziąć udział w tych innych niż zwykle zawodach NW. Pamiętajcie, że został określony limit ? 70 zawodników. Z tego 10 osób stanowią osoby specjalnie zaproszone przez organizatora. Tak więc zostaje 60 miejsc do dyspozycji. O uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność wpłat opłaty startowej. A zatem, kto pierwszy ? ten lepszy.

 

Na imprezę zapisać się można W TYM MIEJSCU, a TUTAJ można zapoznać się z listą zapisanych osób.

 

Zapraszam serdecznie w imieniu organizatora - Słupskiego Stowarzyszenia Nordic Walking ? DWA KIJE. Niewątpliwie będzie to dla nas wszystkich nowe doświadczenie.

 

 

W dniach 21 ? 22 września br. na Placu Zwycięstwa w Słupsku odbył się piknik ?Integracja po godzinach?. 

W ramach pikniku 22 września o godz. 17.30 kilkunastu walkerów ze Słupska zaprezentowało Słupskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Jego prezes, Pan Albin Gałczyński w krótkich słowach przedstawił kierowaną przez siebie organizację. Po wygłoszonym przez prezesa słowie wstępnym, międzynarodowy instruktor Nordic Walking i jednocześnie członek stowarzyszenia, Andrzej Marzec kierując do zebranych słowa zachęty do uprawiania tej aktywności ruchowej krótko omówił budowę kija do Nordic Walking i jego zastosowanie w technice NW. Omówione zostały poszczególne fazy ruchu w marszu nordyckim, a następnie członkowie stowarzyszenia pokazali jak tego rodzaju marsz wygląda w praktyce.

 

Mamy nadzieję, że tym krótkim pokazem udało się nam zachęcić mieszkańców Słupska do uprawiania tej aktywności.

Zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi.

 

Zdjęcia z pikniku są dostępne w naszej Galerii.

 

 

Strona 1 z 2

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey