O Akcji ZAUWAŻ MNIE...

Akcja Zauważ Mnie (oficjalna strona Akcji znajduje się pod adresem http://zauwazmnie.org/) jest próbą zwrócenia uwagi społeczeństwa oraz mediów na osoby chore na padaczkę. W ten sposób osoby cierpiące na epilepsję chcą mówić o swoich potrzebach, a także pokazywać umiejętności i drzemiący w nich potencjał. Celem Akcji jest edukacja wszystkich potencjalnych świadków napadu padaczkowego, instruowanie jak powinni zachować się w takiej sytuacji. Dzięki tej Akcji chcą nie tylko oswajać społeczeństwo ze specyfiką swojej choroby, ale również ratować swoje życie i zdrowie.

Przeprowadzana od 2009 roku Akcja Zauważ Mnie tradycyjnie już rozpoczyna się lub kończy 14.02. w dniu Św. Walentego - patronalnego święta osób chorych na padaczkę. Święty Walenty jest bowiem nie tylko patronem zakochanych, ale również opiekuje się ludźmi cierpiącymi na epilepsję i choroby nerwowe.

Początkowo Akcja przeprowadzana była w formie happeningów, rozdawania ulotek w kształcie walentynkowych kartek i naklejek dotyczących epilepsji, czy wyświetlaniu spotów promocyjnych w polskich multikinach.

Od roku 2011 Akcja Zauważ Mnie przybiera nowy wymiar. Przeprowadzana jest w formie marszu Nordic Walking, któremu przyświeca hasło ?Zauważ mnie chodzi (p)o zdrowie?. W marszu tym biorą udział ludzie cierpiący na padaczkę, ich rodziny, przyjaciele i inne identyfikujące się z ideą Akcji osoby. Długość podzielonej na etapy trasy, którą muszą pokonać walkerzy wynosi kilkaset kilometrów.

Portal nasz po raz kolejny patronuje i partneruje temu wydarzeniu.

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey