Jak pomóc Lence

III_Bieg_im_T_Kloskowskiego_201808 września 2018 r. na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku odbędzie się III BIEG PRZEŁAJOWY im. chor. sztab. Tadeusza KLOSKOWSKIEGO na dystansie 6 km. Biegowi Głównemu towarzyszyć będą zmagania nordic walkerów na dystansie 5 km. Biuro zawodów czynne będzie w dniu 08.09.2018 w godz. 09.00 – 10.45. Biegacze wystartują o godz. 11.00 z limitem czasowym na pokonanie trasy wynoszącym 1 godzinę, natomiast nordic walkerzy wystartują o 11.05 z limitem czasowym 1,5 godz.

Celem imprezy jest m.in. wspieranie bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz integracja środowisk miejskich, powiatowych i inicjatyw lokalnych.

Trasa selektywna po utwardzonych traktach pieszo – leśnych Lasku Południowego miasta Słupska. Będzie oznakowana i zabezpieczona. Start będzie miał miejsce przy Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, ul. Leśna 7a.

Wysokość wpisowego wynosi 20 złotych (wpłaty poprzez system elektroniczny). Wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 30 złotych, płatne w Biurze Zawodów. O wysokości opłaty startowej decyduje dzień, w którym dokonywana jest transakcja, a nie dzień zgłoszenia się do biegu.

W przypadku osiągnięcia limitu 200 osób zapisy do biegu zostają zamknięte.

Bieg i marsz odbędzie się bez względu na pogodę. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione i skradzione.

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, tel. kontaktowy GSM: 602 759 892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin.

Z całym Regulaminem Biegu zapoznać się można W TYM MIEJSCU, natomiast link do zapisów znajduje się TUTAJ.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

Bieg_na_K2_Dwa_Kije_podziekowanie_201823 czerwca 2018 na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego miało miejsce wydarzenie sportowo – rekreacyjno – charytatywne – Bieg na K2 na dystansie 8611 m (wysokość szczytu drugiego ośmiotysięcznika w Himalajach – góry K2). Impreza była połączona z akcją oddawania krwi dla potrzebujących i odbyła się w typowo crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne zbiegi i podbiegi. Nie brak też było korzeni, na które trzeba było uważać. Oprócz biegaczy, którzy stanęli na linii startu w liczbie 137 osób, przybyło też 25 nordic walkerów, którzy zmagali się ze sobą na dystansie 5 km.

Opłata startowa wynosiła 30 zł. Jednak osoby, które w dniach 28.05.2018 – 22.06.2018 oddały potrzebującym dowolną ilość krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku i przedstawiły dokument potwierdzający jej oddanie zwolnione były z opłaty startowej.

Wśród rywalizujących na trasie nordic walkerów nie zabrakło członków słupskiej grupy Dwa Kije, której reprezentant, Edward Szudarski zajął najwyższe miejsce na podium. Natomiast cała grupa otrzymała podziękowanie podpisane przez Organizatorów wydarzenia: ks. Wojciecha Filimona, ks. Łukasza Bikuna i dra Dariusza Kloskowskiego

za zaangażowanie i pomoc w organizacji „Biegu na K2” połączonego z akcją oddawania krwi dla potrzebujących”

Dziękujemy.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał piękny okolicznościowy medal z kropelką krwi – symbolem promowania idei honorowego krwiodawstwa, a osoby które zarejestrowały się jako dawcy komórek macierzystych – otrzymały medal dodatkowy.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli się posilić gorącym żurkiem, kiełbaskami z grilla, kawą/herbatą, chlebem ze smalcem czy ciastem. Na koniec odbyło się losowanie nagród, wśród których jedną z nich była możliwość kilkudniowego użytkowania samochodu osobowego.

Z wynikami osiągniętymi przez zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu na K2

Wyniki marszu NW na K2

 Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą i z sercem przygotowaną imprezę, a uczestnikom za liczne przybycie.

 

 

Korona_Polnocy_Polski_Lubun_201802 czerwca 2018 w Lubuniu (gm. Kobylnica) odbyła się druga edycja zmagań biegaczy i walkerów w ramach Korony Północy Polski. Imprezę zorganizowała Nordic Walking Poland, Gmina Kobylnica oraz Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy. 

Ponad 130 zwolenników biegania i Nordic Walking wzięło udział w zaciętej rywalizacji. W dniu zawodów panował niesamowity upał i bardzo dobrze, że organizatorzy zadbali o dostateczną ilość wody dla uczestników imprezy. Trasa, po której poruszali się zawodnicy była dobrze oznaczona i zaopatrzona w bardzo przydatne podczas takiej aury punkty z wodą. Wiodła miękkim leśnym duktem a odcinkami piaszczystym podłożem. 

Rozstawieni na trasie sędziowie zaopatrzeni byli nie tylko w tradycyjne czerwone i żółte kartki, ale również w zielone, które przyznawane były za wzorową technikę. Podczas tych zawodów, aż czterokrotnie wyróżniona przez sędziów była Pani Anna Olech. Gratulujemy!!! 

Po skończonych zawodach posilić się można było smaczną grochówką, a później nastąpiło to, na co wszyscy najbardziej czekali, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Wśród kijkarzy nie zawiedli zawodnicy występujący w barwach klubu Dwa Kije Słupsk zajmując na podium miejsca w swoich kategoriach:

 

  • Edward Szudarski (I m-ce),
  • Marek Szudarski (I m-ce),
  • Saturnina Wilkołek – Szudarska (II m-ce),
  • Teresa Czernichowska (II m-ce),
  • Waldemar Badziąg (II) m-ce),
  • Andrzej Marzec (III m-ce)

 

Bardzo dobrze zaprezentował się też Ryszard Kaziów reprezentujący Stopę Słupsk zajmując na podium III miejsce. 

Cieszy, że Regulamin Korony Polski stanowi, że każde 5 zł od wpisowego przeznaczone jest na cele charytatywne wskazane przez organizatora Lokalnej Imprezy. Tym razem każdy uczestnik  dokładał się do pomocy rodziny, której dom niedawno uległ katastrofie budowlanej i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. 

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, a z wynikami zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

 

Fundacja_Nadzieja_logo9 czerwca 2018 na słupskim Stadionie 650-lecia odbył się II Bieg z Nadzieją, którego organizatorami była Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” oraz Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do biegaczy, podobnie jak w pierwszej edycji dołączyli nordic walkerzy, którzy również swoim wysiłkiem i środkami finansowymi chcieli wesprzeć najmłodszych poszkodowanych przez los mieszkańców miasta.

Bieg ukończyły 222 osoby. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a najlepszym przypadły w udziale puchary. Można się było też posilić ciepłą zupą i oddać nadwyrężone wysiłkiem członki wykonującym zabiegi masażu studentom fizjoterapii. Nie obyło się również bez losowania szczęśliwych numerów startowych, którym przyporządkowane były drobne nagrody rzeczowe.

Poniżej zapoznać się można z wynikami osiągniętymi przez poszczególnych zawodników.

 

Wyniki zawodników uczestniczących w biegu Wyniki zawodników uczestniczących w rywalizacji NW

 

 

XVII Bieg Olimpijski Kwakowo19 maja 2018 roku w Kwakowie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbył się XVII Bieg Olimpijski będący jednocześnie IX Memoriałem im. Piotra Nurowskiego. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00 na Orliku zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Wójt Gminy Kobylnica, Pan Leszek Kuliński przywitał zebranych gości i licznie przybyłych olimpijczyków. Następnie odegrano Hymn Olimpijski i zapalono Olimpijski Znicz. Później zebrani przenieśli się na teren Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, gdzie wyznaczono linię startu, i skąd o godz. 11.30 zawodnicy wyruszyli na sześciokilometrową trasę. 

Pomimo, że był to bieg, uczestniczyli w nim też nordic walkerzy. Wśród nich znalazła się zorganizowana grupka kijkarzy ze Słupska reprezentująca Klub Dwa Kije Słupsk. 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał dyplom i napój. Można się było również posilić smaczną grochówką. 

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg z napięciem wpatrywali się w numery swoich dyplomów, albowiem spośród tych numerów losowano cenne bonusy (sprzęt sportowy, rowery, talony na obuwie sportowe). Budziło to niewątpliwie bardzo duże emocje. Ci, do których los uśmiechnął się najbardziej, opuścili teren imprezy ze sprzętem sportowym i rowerami górskimi. 

Generalnie w Kwakowie nie liczono czasów, nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych. Rywalizacja ta stanowiła raczej poparcie dla idei olimpijskiej, sportowej walki i wytrwałości w dążeniu do celu. 

W imprezie brało udział wielu znanych olimpijczyków. M.in.: mistrzyni w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego Mirosława Sagun – Lewandowska, pięściarz Kazimierz Adach, maratończyk Jan Huruk, paraolimpijczyk – siatkarz Romuald Rasiak, szermierz Marian Sypniewski, czy judoka Marian Tałaj. Była to jedna z niewielu okazji, kiedy tak wielu przedstawicieli olimpijskiej rodziny skupionych było w jednym miejscu i bez większego problemu można się było zaopatrzyć w autograf. 

Trasę XVII Biegu Olimpijskiego pokonało ok. 800 zawodniczek i zawodników. Jako pierwszy przybiegł na metę młody mieszkaniec Kobylnicy Jarosław Janczylik. W rywalizacji wziął też udział poseł ziemi słupskiej Zbigniew Konwiński.

 

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w naszej Galerii.

Zapraszamy

 

 

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine