Jak pomóc Lence

Korona_Polnocy_Polski_Lubun_201802 czerwca 2018 w Lubuniu (gm. Kobylnica) odbyła się druga edycja zmagań biegaczy i walkerów w ramach Korony Północy Polski. Imprezę zorganizowała Nordic Walking Poland, Gmina Kobylnica oraz Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy. 

Ponad 130 zwolenników biegania i Nordic Walking wzięło udział w zaciętej rywalizacji. W dniu zawodów panował niesamowity upał i bardzo dobrze, że organizatorzy zadbali o dostateczną ilość wody dla uczestników imprezy. Trasa, po której poruszali się zawodnicy była dobrze oznaczona i zaopatrzona w bardzo przydatne podczas takiej aury punkty z wodą. Wiodła miękkim leśnym duktem a odcinkami piaszczystym podłożem. 

Rozstawieni na trasie sędziowie zaopatrzeni byli nie tylko w tradycyjne czerwone i żółte kartki, ale również w zielone, które przyznawane były za wzorową technikę. Podczas tych zawodów, aż czterokrotnie wyróżniona przez sędziów była Pani Anna Olech. Gratulujemy!!! 

Po skończonych zawodach posilić się można było smaczną grochówką, a później nastąpiło to, na co wszyscy najbardziej czekali, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Wśród kijkarzy nie zawiedli zawodnicy występujący w barwach klubu Dwa Kije Słupsk zajmując na podium miejsca w swoich kategoriach:

 

  • Edward Szudarski (I m-ce),
  • Marek Szudarski (I m-ce),
  • Saturnina Wilkołek – Szudarska (II m-ce),
  • Teresa Czernichowska (II m-ce),
  • Waldemar Badziąg (II) m-ce),
  • Andrzej Marzec (III m-ce)

 

Bardzo dobrze zaprezentował się też Ryszard Kaziów reprezentujący Stopę Słupsk zajmując na podium III miejsce. 

Cieszy, że Regulamin Korony Polski stanowi, że każde 5 zł od wpisowego przeznaczone jest na cele charytatywne wskazane przez organizatora Lokalnej Imprezy. Tym razem każdy uczestnik  dokładał się do pomocy rodziny, której dom niedawno uległ katastrofie budowlanej i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. 

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, a z wynikami zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

 

XVII Bieg Olimpijski Kwakowo19 maja 2018 roku w Kwakowie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbył się XVII Bieg Olimpijski będący jednocześnie IX Memoriałem im. Piotra Nurowskiego. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00 na Orliku zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Wójt Gminy Kobylnica, Pan Leszek Kuliński przywitał zebranych gości i licznie przybyłych olimpijczyków. Następnie odegrano Hymn Olimpijski i zapalono Olimpijski Znicz. Później zebrani przenieśli się na teren Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, gdzie wyznaczono linię startu, i skąd o godz. 11.30 zawodnicy wyruszyli na sześciokilometrową trasę. 

Pomimo, że był to bieg, uczestniczyli w nim też nordic walkerzy. Wśród nich znalazła się zorganizowana grupka kijkarzy ze Słupska reprezentująca Klub Dwa Kije Słupsk. 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał dyplom i napój. Można się było również posilić smaczną grochówką. 

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg z napięciem wpatrywali się w numery swoich dyplomów, albowiem spośród tych numerów losowano cenne bonusy (sprzęt sportowy, rowery, talony na obuwie sportowe). Budziło to niewątpliwie bardzo duże emocje. Ci, do których los uśmiechnął się najbardziej, opuścili teren imprezy ze sprzętem sportowym i rowerami górskimi. 

Generalnie w Kwakowie nie liczono czasów, nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych. Rywalizacja ta stanowiła raczej poparcie dla idei olimpijskiej, sportowej walki i wytrwałości w dążeniu do celu. 

W imprezie brało udział wielu znanych olimpijczyków. M.in.: mistrzyni w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego Mirosława Sagun – Lewandowska, pięściarz Kazimierz Adach, maratończyk Jan Huruk, paraolimpijczyk – siatkarz Romuald Rasiak, szermierz Marian Sypniewski, czy judoka Marian Tałaj. Była to jedna z niewielu okazji, kiedy tak wielu przedstawicieli olimpijskiej rodziny skupionych było w jednym miejscu i bez większego problemu można się było zaopatrzyć w autograf. 

Trasę XVII Biegu Olimpijskiego pokonało ok. 800 zawodniczek i zawodników. Jako pierwszy przybiegł na metę młody mieszkaniec Kobylnicy Jarosław Janczylik. W rywalizacji wziął też udział poseł ziemi słupskiej Zbigniew Konwiński.

 

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w naszej Galerii.

Zapraszamy

 

 

 

 

19 maja br. w Szczenurzy, na terenie gminy Wicko odbędzie się rajd Nordic Walking, którego organizatorami są Stowarzyszenie Nordic Walking „Orły” Wicko oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku. 

Organizatorzy przygotowali dwie trasy: pierwszą o długości 12 km i drugą o długości 8,5 km

 

Program rajdu przedstawia się następująco: 

10.00 – 10.45 – Rejestracja zawodników

10.50 – otwarcie imprezy, rozgrzewka

11.00 – start zawodników na trasie 12 km

11.15 – start zawodników na trasie 8.5 km

14.00 – zamknięcie trasy

14.30 – dekoracje zwycięzców 

 

Rejestracji dokonać można elektronicznie do dnia 18 maja 2018 korzystając z formularzy zgłoszeniowych znajdujących się na stronach|: www.chodzezkijami.pl, www.wicko.pl, www.gokiswicko.pl. Natomiast osobiście zarejestrować się będzie można przy stoisku Organizatora w dniu rajdu w godz. 10.00 – 10.45. Limit zawodników wyznaczono na 280 osób. Zgłoszenie do zawodów jest bez opłaty startowej, a samo uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Zawodnicy, którzy nie ukończą marszu w tym czasie nie będą klasyfikowani. Organizator może podjąć decyzję o zmianie limitu czasu. Protesty dotyczące wyników będą przyjmowane do 30 minut po opuszczeniu trasy przez ostatniego zawodnika.

 

Poniżej zamieszczamy trasę rajdu, a z jego regulaminem zapoznać się można W TYM MIEJSCU. 

Szczenurze_2018_rajd_NW_mapa

 

Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

 

 

Puchar_Polski_NW_2018_logo05 maja w Mielnie rozpoczął się Puchar Polski w Nordic Walking A.D. 2018. Przy słonecznej, pięknej pogodzie na linii startu stanęło ponad 350 zawodniczek i zawodników startujących na dystansach 5, 10 i 21 km. Trasa wiodła twardymi uliczkami Mielna, miękkim leśnym podłożem oraz piaszczystą plażą. Niestety nie wszyscy wytrzymali trudy rywalizacji i dotarli do mety. Nie obyło się też bez dyskwalifikacji.

Po skończonych zawodach przyszedł czas na podsumowanie i rozdanie pucharów najlepszym uczestnikom rywalizacji. W międzyczasie można było posilić się smaczną pomidorówką.

 

Organizatorom eventu przyświecała zasada „coś dla ducha, coś dla ciała”, dlatego tego samego dnia na scenie wystąpił zespół, przy muzyce którego wszyscy świetnie się bawili. Zebrane pod sceną osoby były zadowolone, że zarezerwowały sobie ten weekend na wyjazd do Mielna, i że zdecydowały się właśnie tam spędzić majówkę.

 

W naszej Galerii obejrzeć można zdjęcia z pierwszej edycji Pucharu Polski 2018, natomiast poniżej prezentujemy wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników

 

Mini Nordic Walking 400 m (dzieci do l. 8)

 

Nordic Walking na dystansie 5 km

 

Nordic Walking na dystansie 10 km

 

Nordic Walking na dystansie 21,1 km

 

 Z pełnym kalendarzem Pucharu Polski w Nordic Walking 2018 zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

Zapraszamy

 

 

15 kwietnia 2018 (niedziela) w Damnicy koło Słupska odbył się charytatywny bieg oraz zawody Nordic Walking na rzecz osób niepełnosprawnych. Obydwie konkurencje rozegrane zostały na dystansie 5 km. Przed biegiem charytatywnym w „Biegu Dookoła Pałacu” wystartowały dzieci niepełnosprawne, niektóre w towarzystwie swoich opiekunów ambitnie walcząc o laur zwycięstwa. Z poszkodowanymi przez los dziećmi, mimo niezbyt sportowego ubioru (garnitur + krawat) pobiegł też Pan Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica – brawo!!!

Zawodnicy biegu głównego ruszyli na trasę o godz. 11.00. Zamiast tradycyjnego wystrzału z pistoletu startowego, sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji były wypuszczone w górę pęki niebieskich baloników. Było to nawiązanie do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który w 2018 roku przypadł 02 kwietnia.

Po zakończeniu zmagań na uczestników czekała ciepła zupa, kawa/herbata do wyboru, ciasta, chleb ze smalcem. Po podsumowaniu wyników nastąpiła dekoracja zwycięzców i losowanie nagród od sponsorów.

Atrakcją imprezy była obecność Usteckiej Orkiestry Dętej umilającej zebranym czas granymi przez siebie utworami oraz bojowych wozów Straży Pożarnej, do których najmłodsi zaglądali z niekłamaną ciekawością. Najbardziej jednak wzrok przyciągali uzbrojeni po zęby żołnierze 1 Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. W bojowych hełmach, mundurach, pomalowani maskującą farbą prezentowali wyposażenie osobiste żołnierza oraz bojowy sprzęt opancerzony.

Cieszy, że dopisała pogoda i uczestnicy. Miło, że zaangażowały się władze gminy, a Pan Wójt osobiście wziął udział w dziecięcym biegu. Dziękujemy Organizatorom - ABI /Akceptacja-Bezinteresowność-Inkluzja/ Stowarzyszeniu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Damnicy oraz przedsiębiorstwu Modular Consulting ze Słupska, partnerowi technicznemu Herkules sp. z o.o. oraz wszystkim, którzy mieli wkład w przygotowanie tej imprezy, a wymienić jest ich nie sposób.

Najważniejszy był cel: pomoc dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy, a to się chyba udało.

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, natomiast z wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej: 

wyniki Biegu Pałacowego 5 km

wyniki Pałacowego Nordic Walking 5 km

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine