Aktywne Zakończenie Lata w Bolesławicach

Koniec_Lata_Boleslawice_201815 września 2018 r. w podsłupskich Bolesławicach odbyło się Aktywne Zakończenie Lata. Pomysłodawczynią i inicjatorką eventu była Pani Joanna Michalak, Przewodnicząca głównego organizatora przedsięwzięcia - stowarzyszenie Razem dla Bolesławic. Do przygotowań intensywnie włączyli się również Sołtys, Rada Sołecka oraz stowarzyszenie Aktywni Mieszkańcy Gminy Kobylnica.

Imprezę zainicjował marsz Nordic Walking, którego trasa wiodła okolicznymi lasami. Zaproszony do współpracy instruktor Nordic Walking i administrator portalu www.nordic.slupsk.pl przeprowadził rozgrzewkę, by przygotować organizmy uczestników do zwiększonego wysiłku fizycznego, a przedstawiciel Nadleśnictwa Ustka opowiadał podczas marszu o lesie, odbiorze drewna i jego pomiarach. Po powrocie z ok. ośmiokilometrowej trasy na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal, gorąca grochówka i kiełbaska z grilla.

Było dużo atrakcji dla dzieci, które mogły uradować swoje podniebienia watą cukrową, popcornem oraz zakręconymi frytkami, pomalować sobie twarze, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, czy wziąć udział w konkursie plastycznym.

Było stoisko kulinariów średniowiecznych i można było kupić miód z miejscowej pasieki. Całość imprezy zakończył pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Elding. 

Impreza sfinansowana została z projektu Akumulator Społeczny.

 

 

Joomla templates by Joomlashine