Galeria 2015

Medal_Kaziukowa_Piatka_2019W sobotę 16 marca 2019 r. odbył się w Słupsku na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego Bieg i Marsz Nordic Walking „Kaziukowa Piątka”. W tym roku kaziukowa rywalizacja odbyła się pod hasłem „silni słabszym” i poświęcona była wsparciu osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Organizatorzy zaapelowali do uczestników o przyniesienie ze sobą produktów wzmacniających, witamin z grupy D, tranu, kapsułek z wiesiołka i ofiarowanie ich tym poszkodowanym przez los ludziom. Znaczną ilość tych produktów podarowała chorym Apteka Dom Leków z ul. Hubalczyków.

 

Przed zawodami można było również oddać honorowo krew. Rozgrzewka tradycyjnie już przeprowadzona była przez sympatyczną przedstawicielkę Aktywnej Fabryki. Po intensywnej rozgrzewce, która niektórym osobom wystarczyłaby już za udział w zawodach, zawodnicy ustawili się na linii startu. Jako pierwsi ruszyli biegacze, a chwilę później nordic walkerzy. Trasa była dobrze oznaczona i przygotowana.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał medal w kształcie żółwia oraz butelkę wody mineralnej. Później można się było posilić gorącą zupą pomidorową lub gulaszową. Była też kawa, herbata oraz ciasta a żołnierze z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego pokazali zebranym swoje uzbrojenie. Po skończonych zawodach, osoby chętne mogły poddać masażowi sportowemu powysiłkowemu przeprowadzanemu pod czujnym okiem fizjoterapeuty – masażysty, Pani Agnieszki Sull. Można też było spróbować kiszonek przygotowanych przez Pana Marcina Kisielewskiego.

 

Po zakończeniu zawodów nastąpiło krótkie podsumowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie przygotowanych przez Organizatora upominków. Wśród sponsorów znaleźli się m.in.: Starosta Słupski. Paweł Lisowski, E. Leclerc, Sepix, Szkoła Żeglarstwa Mila Magola, Radio Gdańsk czy ustecki Grand Lubicz.

 

Ogólnie w III Biegu Kaziuków sklasyfikowanych zostało 198 osób. W kategorii mężczyzn najlepsi okazali się dwaj bytowianie: Patryk Jakubek oraz Marek Janiszewski. Jako trzeci na mecie z niewielką stratą do prowadzącej dwójki zameldował się łebianin Jakub Went. Wśród kobiet natomiast triumfowała Małgorzata Pazda – Pozorska z Kobylnicy, która wyprzedziła Agnieszkę Konkel z Koszalina i Kingę Trzebiatowską z Łupawy.

 

Natomiast w konkurencji III Słupskiego Nordic Walking Kaziuków sklasyfikowano 42 nordic walkerów. Tutaj zwycięzcą został Piotr Brzozowski ze Sławna wyprzedzając Romana Frąckowiaka z Wielenia i Leonarda Naczka z Lęborka.

Wśród kobiet triumfowała lęborczanka Wiktoria Naczk, wyprzedzając Izabelę Okrzesik – Frąckowiak z Wielenia oraz Saturninę Wilkołek – Szudarską ze Słupska.

 

Z pełnymi wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej:

 

III Słupski Bieg Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”

III Słupski Nordic Walking Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”

 

 

 

W dniu 2 marca 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz siódmy przeprowadziła projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego założeniem było  oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Fundacja Wolność i Demokracja wraz z Fundacją Chodzezkijami.pl, zaprosiła osoby chętne do uczczenia pamięci poległych żołnierzy „wyklętych” na lokalną edycję imprezy, która po raz trzeci miała miejsce w Słupsku w Lasku Północnym. Biegacze tradycyjnie mieli do pokonania trasę o długości 1963 metrów,  będących symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych, Józefa Franczaka ps. Lalek.

Start miał miejsce punktualnie o godzinie 12.00, a każdy z zarejestrowanych uczestników Biegu po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. 

Podczas tego wydarzenia biegowego obecni byli żołnierze prezentujący współczesne umundurowanie i broń, a miłośnicy historii prezentowali mundury i broń żołnierzy tamtych czasów. 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony jako święto państwowe przez Sejm RP w 2011 roku i obchodzony jest corocznie 1 marca. 

Galerię zdjęć z wydarzenia obejrzeć można w TYM MIEJSCU oraz  na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/events/292124668093998/

Zapraszam

 

 

Bieg_Zolnierzy_Wykletych_2019W dniu 2 marca 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz siódmy organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja Wolność i Demokracja i Fundacja Chodzezkijami.pl, zaprasza na lokalną edycję imprezy, która po raz trzeci odbędzie się w Słupsku w Lasku Północnym.

Przygotowana została trasa na dystansie 1963 metrów, będących symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych.

Start odbędzie się w Lasku Północnym (wejście od ul. Madalińskiego).

Trasa: http://www.traseo.pl/trasa/bieg-tropem-wilczym-slupsk

Program minutowy

9:30 – otwarcie biura zawodów

11:30 – zamknięcie biura zawodów

12:00 – start 1963 m

12:30 – zakończenie

Zgłoszenia do 01.03.18. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Opis imprezy, trasa, regulamin oraz odnośnik do zapisów znajdują się TUTAJ.

 

Zapraszam do udziału.

 

 

 

III_Slupski_Bieg_KaziukowTrwają już zapisy na III Słupski Bieg Kaziuków, czyli na tak zwaną "Kaziukową Piątkę". Jest to kolejny z cyklu biegów charytatywnych organizowanych przez Parafię św. Jana Kantego oraz Dariusza Kloskowskiego. Tym razem biegacze wesprą chorych na stwardnienie rozsiane.

Organizator biegu prosi, aby osoby które mogą przyniosły lekarstwa potrzebne dla chorych, gł. witaminy D3, witaminy na wzmocnienie, tran, maxiluten, wiesiołek.

Wpisowe wynosi 30 zł, natomiast w dniu zawodów 40 zł płatne w Biurze Zawodów. Osoby, które do 15 marca 2019 r. oddadzą krew, będą mogły odebrać kupon upoważniający do nieodpłatnego startu w biegu 16 marca 2019. Data: 16 marca 2019 r. (sobota).

 

Miejsce i Biuro Zawodów: Słupsk, Parafia pw. Św. Jana Kantego w Słupsku.

Otwarcie Biura Zawodów: 16.03.2019 r., godz. 09.00.

Bieg na 6 km wystartuje o godz. 11.00, limit 1 godz..

Nordic Walking na 5 km wystartuje o godz. 11.05, limit 1,5 godz.

Limit zawodników: 200 osób (łącznie z Nordic Walking).

 

Podczas weryfikacji zawodnik musi posiadać: dokument stwierdzający tożsamość i dowód wniesienia opłaty startowej.

Podczas weryfikacji zawodnik musi przedstawić aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu oraz własnoręcznie złożyć podpis pod oświadczeniem o zdolności do udziału w zawodach na własną odpowiedzialność.

Każdy zawodnik otrzyma numer startowy, który musi być przypięty w trakcie biegu z przodu koszulki.

Zawodnicy muszą przestrzegać regulaminu biegu, obowiązujących przepisów, zarządzeń organizatorów oraz służb porządkowych.

W ramach opłaty startowej każdy zawodnik otrzymuje: numer startowy wraz
z agrafkami, wodę mineralną na mecie biegu, medal okolicznościowy na mecie dla każdego zawodnika, który ukończył bieg lub marsz, ciepły posiłek, możliwość udziału w losowaniu nagród po biegu, w przypadku pozyskania Sponsorów.

 

Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne w trakcie biegu. Po biegu nastąpi dekoracja zawodników oraz losowanie nagród, w przypadku pozyskania Sponsorów. W losowaniu nagród biorą wyłącznie osoby posiadające swój numer startowy (nie przekazujemy numeru innej osobie).

 

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.

 

W przypadku stwierdzenia przez Organizatora skrócenia trasy przez uczestnika, zawodnik zostanie zdyskwalifikowany.

Uczestnik startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Uczestnik rejestrując się do biegu przyjmuje do wiadomości, że udział w Biegu wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym.

Organizator nie ubezpiecza uczestników biegu, natomiast uczestnikom organizator doradza, jeżeli uznają to za konieczne, zakup stosownego ubezpieczenia na czas udziału w imprezie biegowej.

 

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, (tel. kontaktowy GSM: 602759892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin.

 

Z pełnym Regulaminem Biegu zapoznać się można W TYM MIEJSCU, a pełne informacje o wydarzeniu łącznie z linkami do zapisów – TUTAJ.

 

Zapraszamy

 

 

Boze_Narodzenie_zyczenia

 

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine