Galeria 2015

W sobotę 22 czerwca 2019 odbył się w Słupsku zorganizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” oraz Parafię pw. Św. Jana Kantego w Słupsku bieg i marsz Nordic Walking na K2. Impreza ta rozpoczęła akcję „Bezpieczne wakacje”, która połączona była z oddawaniem krwi oraz rejestracją dawców komórek macierzystych.

Przygotowana przez Organizatora trasa była bardzo trudna i wymagająca. Ale i cel był jak zwykle u Dariusza Kloskowskiego – bardzo szczytny. Szczególnie, że trwają już wakacje i rozpoczął się sezon urlopowy, a krew w tym właśnie okresie jest zazwyczaj szczególnie potrzebna.

K2… Przygotowana przez Darka i Jego Ekipę trasa była właśnie jak ta olbrzymia góra (8611 m n.p.m), która fascynuje i zabija. Zastawia pułapki od samego początku wspinaczki do jej końca. I ciągle znajdują się ludzie, którzy rzucają jej wyzwanie. Takie wyzwanie rzucili K2 słupscy biegacze i kijkarze. I żeby zaatakować ten szczyt wcale nie udali się do odległego Karakorum, lecz do słupskiego Lasku Południowego, bo tamtędy wiodła przygotowana przez Darka i Jego Współpracowników trasa rywalizacji. Tam właśnie podobnie jak podczas wspinaczki na K2 zawodnicy zmagali się z bólem, wysiłkiem, z własną słabością.

Podczas tego biegu każdy z uczestników, który zdecydował się na start i doszedł do mety – zdobył swoje K2. Niejeden z zawodników podczas morderczego wysiłku zapewne myślał o poddaniu się i rezygnacji z dalszej marszruty. Ale fascynacja tym odcinkiem, który już się ma za sobą i tym, który jeszcze został do pokonania oraz duch wzajemnej rywalizacji powodują, że jest tak jak podczas ataku na K2 – nikt nie odpuszcza.

Po przekroczeniu linii mety zarówno uczestnicy biegu, jak i marszu dekorowani byli bitymi medalami w kształcie kropelki krwi. Dekoracji dokonywali: Dyrektor Organizacyjny Biegu Dariusz Kloskowski, proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego ks. Wojciech Filimon oraz poseł Ziemi Słupskiej, a obecnie rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Po skończonej rywalizacji, zawodnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem, napojami, zjeść chleb ze smalcem, kiełbasę z dziczyzny, amatorzy kiszonych potraw również znaleźli coś dla siebie, a na deser można było spróbować smacznego ciasta.

Po odpoczynku i uzupełnieniu utraconych kalorii nastąpiła dekoracja najlepszych biegaczy najlepsze kobiety open (I – VI) puchary, najlepsi mężczyźni open (I – VI) puchary oraz wśród kijkarzy najlepsze kobiety open (I – III) puchary, najlepsi mężczyźni open (I – III) puchary. Przeprowadzono też klasyfikację na najlepszą drużynę Biegu (I – III).

Po dekoracji zwycięzców wśród zebranych rozlosowane zostały upominki pozyskane m.in. dzięki Panu Pawłowi Lisowskiemu, Staroście Słupskiemu, Firmie L’eclerc, Agnieszka Szmigiero, Kamila Szmigiero, Sepix, Martyna Grużewska, Black Red White, Liliana, Lubińska, Generali, Benefia, Honda Igmar, Michał Kreft, Lasy Państwowe, Dariusz Mikszto.

Serdeczne podziękowania dla Darka, Jego Ekipy i Sponsorów nie tylko za minione K2, ale również za wszystkie przeprowadzane z takim rozmachem akcje charytatywne. Jak zwykle zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik.

 

Z wynikami rywalizacji można zapoznać się poniżej:

 

wyniku biegu

wyniki marszu NW

 

 

 

III_Bieg_z_Nadzieja_kontakt9 czerwca 2019 na słupskim stadionie 650 – lecia odbył się III Charytatywny Bieg z Nadzieją. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, oprócz biegaczy na linii startu stanęli również nordic walkerzy. W sumie charytatywnie dla „Nadziei” wystartowało ponad 300 osób. Imprezę otworzyła Pani Marta Makuch, wiceprezydent Miasta Słupska oraz Pani Małgorzata Wolska, Dyrektor Fundacji „Nadzieja”.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 5 km, co przy lejącym się z nieba żarze łatwe nie było.

Organizatorzy zapewnili puchary zarówno dla zwycięzców indywidualnych, jak i w kategoriach drużynowych, a uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

Cieszy, że w tak ważne dla poszkodowanych przez los dzieci przedsięwzięcie zaangażowały się również w sposób aktywny znane ze świata polityki osoby. W biegu uczestniczył bowiem poseł ziemi słupskiej Pan Zbigniew Konwiński oraz starosta słupski, Pan Paweł Lisowski.

Ponieważ wydarzenie miało również charakter piknikowy (dzieciom zaplatano warkoczyki, malowano twarze itp.), uczestnicy zawodów przybyli razem ze swoimi rodzinami, by wszyscy mogli miło spędzić wspólnie czas.

 

Środki pozyskane podczas trwania tego wydarzenia zostaną przeznaczone na zakup nowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Z wynikami osiągniętymi przez poszczególnych zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu

Wyniki rywalizacji NW

 

 

 

Puchar_Polski_NW_2019_logoJuż w najbliższą niedzielę, 19 maja, odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Pierwsze medale zostały rozdane kilkanaście dni temu w Mielnie. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Wejherowie.

Uczestnicy będą mieli szansę zawalczyć o punkty w klasyfikacji generalnej oraz zwycięstwo na tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy będą rywalizowali na trzech dystansach: 5, 10 oraz 21 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Również najmłodsi amatorzy dyscypliny będą mogli sprawdzić się na trasie 400 m. Wydarzenie skierowane jest także do osób z niepełnosprawnością, które mogą spróbować swoich sił w marszu na 5 km. Zawody odbędą się na terenie Parku Majkowskiego w Wejherowie, a mieszkańcy miasta będą mogli wystartować w nich bezpłatnie.

 

PROGRAM MINUTOWY

 

SOBOTA 18 maja 2019

17:00 – 19:00 otwarte Biuro zawodów:5,10,21km

 

NIEDZIELA 19 maja 2019

8:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km

8:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km

8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km

10:00 – START 21km

11:00 – START 10km

11:15 – Otwarcie imprezy

11:20 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km

11:40 – START 5km

13.00 – Mini Nordic Walking

14:00 – dekoracje

15.00 – zamknięcie wydarzenia

 

Pozostałe zawody w ramach tej edycji odbędą się kolejno: 1 czerwca – w Kolbuszowej, 22 czerwca – w Legnicy, 6 lipca – w Polanicy Zdroju, 10 sierpnia – w Osielsku, 24 sierpnia – w Potęgowie, a finał przewidziany jest na 14 września – w Hajnówce.

 

Regulamin Pucharu Polski NW 2019 znajduje się W TYM MIEJSCU.

 

Zapraszamy do udziału

 

 

 

Puchar_Regionalny_NW_Bialy_Bor_2019Już w niedzielę, 26 maja o godzinie 11.00 w miejscowości Biały Bór odbędzie się pierwszy na Pomorzu Puchar Regionalny Nordic Walking. Udział w rywalizacji może wziąć każdy niezależnie od wieku, formy i stopnia zaawansowania. Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking we współpracy z Santander Consumer Bankiem i Gminą Biały Bór. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku od czterech lat od wiosny do jesieni w całej Polsce odbywają się też bezpłatne, otwarte treningi nordic walking. Puchary Regionalne i Puchary Polski mają na celu popularyzowanie systematycznej aktywności fizycznej poprzez nordic walking oraz promowanie zdrowego stylu życia w rodzinach.

 

Trasa wiedzie wokół jeziora Łobez, zawody startują na Plaży Miejskiej przy ul. Sądowej. Do połowy sierpnia Puchary Regionalne odbędą się jeszcze kolejno w: Polańczyku, Włocławku, Tarnowskich Górach, Jarosławcu, Wągrowcu, Skrwilnie i Śremie. Organizatorzy jak co roku zapraszają do udziału wszystkich, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

 

Uczestnicy zawodów będą rywalizować w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej z podziałem na płeć i w różnych kategoriach wiekowych, na dwóch dystansach 5 i 10 km. Dla dzieci, które nie przekroczyły ósmego roku organizatorzy przygotowali specjalną trasę Mini Nordic Walking o długości 400 metrów. Poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane, a zwycięzcy wyróżniani po każdej rozgrywce oraz w ostatecznym podsumowaniu klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów.

Swój udział w rywalizacji można zgłaszać drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronach internetowych www.pucharpolskinw.pl, www.pfnw.eu, oraz bezpośrednio w biurze zawodów otwartym w godz. 9:00 – 10:30. Pierwszy marsz na 10 km startuje już o godz. 11:00. Poza sportowymi zmaganiami organizatorzy zapraszają też na dodatkowe atrakcje – będzie można obejrzeć na przykład pokaz psów ratowniczych.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach www.pucharpolskinw.pl oraz www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2019/.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

 

Szybka_Piatka_Kobylnica_25_05_201925 maja 2019 w Kobylnicy k/Słupska odbędzie się duże rodzinne wydarzenie, na którym przewidziano pokazy sztuk walki, gotowanie, występy cheerleaderek, mecz piłkarski i oczywiście biegi dla dzieci i bieg na 5 km czyli Szybką Piątkę!

 

Będzie to bieg i marsz nordic walking na urozmaiconej trasie, prowadzącej częściowo po ulicach, częściowo po polnych drogach. Pięciokilometrowy dystans jest idealny dla każdego. Tym bardziej, że nie ma ustalonego limitu czasu, a każdy uczestnik otrzyma na mecie odlewany medal.

 

Organizatorzy zapewniają też każdemu uczestnikowi Dnia Sportu gorące leczo, dostęp do siłowni i konsultacje z fizjoterapeutami. Dodatkowo można będzie kupić sobie kawę lub herbatę.

 

Poza biegiem i marszem głównym 25 maja odbędą się również bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży na zróżnicowanych dystansach aż w 6 kategoriach – mile widziane są również maluchy, które mogą pobiec z rodzicami. Każdy z młodych biegaczy również otrzyma medal na mecie, a najlepsze trójki staną na podium i odbiorą puchary! Dla dzieci zaplanowano sporo dodatkowych atrakcji, takich jak dmuchane zjeżdżalnie, pokazy, naukę tańca, konkurs hula-hop, animacje sportowe.

 

Dzień sportu w Kobylnicy to także sporo innych atrakcji, po biegu odbędą się pokazy Cheerleadres Maxi Senior, „Patelnia Plenerowa” – czyli pokaz kulinarny prowadzony przez uczestniczkę programu Bake Off i Master Chef – Justynę Pilichowską, pokaz sztuk walki przygotowany przez klub Karate-Ju jitsu pokaz pole dance z warsztatami, walki mieczami samurajskimi, strzelanie z łuku dla dzieci i dorosłych, trening sprawnościowy, warsztaty zumby a także mecz Kobylnica – Reszta Świata i KS Słupia Kobylnica – Leśnik Cewice.

 

Zapisy na biegi: https://elektronicznezapisy.pl/event/3413/strona.html

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1996692983968130/

 

Zapraszamy

 /Za: https://elektronicznezapisy.pl//

 

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine