Dobór sprzętu

15 kwietnia 2018 (niedziela) w Damnicy koło Słupska odbył się charytatywny bieg oraz zawody Nordic Walking na rzecz osób niepełnosprawnych. Obydwie konkurencje rozegrane zostały na dystansie 5 km. Przed biegiem charytatywnym w „Biegu Dookoła Pałacu” wystartowały dzieci niepełnosprawne, niektóre w towarzystwie swoich opiekunów ambitnie walcząc o laur zwycięstwa. Z poszkodowanymi przez los dziećmi, mimo niezbyt sportowego ubioru (garnitur + krawat) pobiegł też Pan Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica – brawo!!!

Zawodnicy biegu głównego ruszyli na trasę o godz. 11.00. Zamiast tradycyjnego wystrzału z pistoletu startowego, sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji były wypuszczone w górę pęki niebieskich baloników. Było to nawiązanie do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który w 2018 roku przypadł 02 kwietnia.

Po zakończeniu zmagań na uczestników czekała ciepła zupa, kawa/herbata do wyboru, ciasta, chleb ze smalcem. Po podsumowaniu wyników nastąpiła dekoracja zwycięzców i losowanie nagród od sponsorów.

Atrakcją imprezy była obecność Usteckiej Orkiestry Dętej umilającej zebranym czas granymi przez siebie utworami oraz bojowych wozów Straży Pożarnej, do których najmłodsi zaglądali z niekłamaną ciekawością. Najbardziej jednak wzrok przyciągali uzbrojeni po zęby żołnierze 1 Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. W bojowych hełmach, mundurach, pomalowani maskującą farbą prezentowali wyposażenie osobiste żołnierza oraz bojowy sprzęt opancerzony.

Cieszy, że dopisała pogoda i uczestnicy. Miło, że zaangażowały się władze gminy, a Pan Wójt osobiście wziął udział w dziecięcym biegu. Dziękujemy Organizatorom - ABI /Akceptacja-Bezinteresowność-Inkluzja/ Stowarzyszeniu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Damnicy oraz przedsiębiorstwu Modular Consulting ze Słupska, partnerowi technicznemu Herkules sp. z o.o. oraz wszystkim, którzy mieli wkład w przygotowanie tej imprezy, a wymienić jest ich nie sposób.

Najważniejszy był cel: pomoc dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy, a to się chyba udało.

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, natomiast z wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej: 

wyniki Biegu Pałacowego 5 km

wyniki Pałacowego Nordic Walking 5 km

 

 

W sobotę, 14 kwietnia br. na słupskim stadionie 650 – lecia odbyły się dwie sportowe imprezy: IV Bieg z Ekonomikiem i II zawody Chodzimy z Ekonomikiem – Nordic Walking. Rywalizacja odbyła się na dystansie 5 km, natomiast organizatorami imprezy były UKS Ekonomik przy ZSEiT w Słupsku oraz firma DomTel – Sport. Każdemu z uczestników zawodów organizatorzy zasponsorowali okolicznościowe koszulki. W trasę, która wiodła ścieżkami Lasku Północnego ruszyło ponad 200 zawodników. Każdy z nich po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal oraz napój, a trzem najszybszym osobom w kategoriach: generalnej mężczyzn, generalnej kobiet, generalnej uczennic oraz generalnej uczniów w udziale przypadły puchary.

Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy imprezy mogli spróbować przygotowanej przez organizatorów pysznej zupy rybnej.

Partnerami i sponsorami biegu byli: Totalizator Sportowy, Morpol, Adkonis, Aktywna Fabryka, Decathlon, Makro, Park Wodny Redzikowo, Domtel, SOSiR w Słupsku.

Zdjęcia można obejrzeć W TYM MIEJSCU, a z wynikami uzyskanymi przez poszczególnych zawodników zapoznać się można poniżej:

 

IV Bieg z Ekonomikiem – wyniki

II Zawody Chodzimy z Ekonomikiem – wyniki

 

 

Rozbiegana_Ustka_2018W ramach Grand Prix Ustki odbędzie się cykl biegów o Puchar Prezesa Firmy Morpol, którym towarzyszyć będą również rekreacyjne marsze Nordic Walking.

Biegi odbywać się będą odpowiednio:

Bieg I „MORPOLOWY” 10 km - 12 MAJA

Bieg II „JANTAROWY” 8,5 km - 17 CZERWCA

Bieg III „ŁOSOSIOWY” 8,5 km - 21 LIPCA

Bieg IV „USTECKA DZIESIĄTKA Z HAKIEM” - 18 SIERPNIA -

zaliczana do Grand Prix - obowiązuje odrębny regulamin

Bieg V „ZACHOWAĆ DLA POKOLEŃ” 10 km - 23 WRZEŚNIA

Bieg VI „BURSZTYNOWY” 10 km - 20 PAŹDZIERNIKA

 

Start następuje po biegach młodzieżowych o godzinie 12.00

 

Oficjalna ceremonia zakończenia cyklu Grand Prix „ROZBIEGANA USTKA NA FALI” odbędzie się w dniu 20.10. 2018 roku, podczas której zostaną wręczone puchary, nagrody oraz pamiątkowe medale.

Trasa biegów prowadzi po terenach lasów otaczających Ustkę.

 

Warunkiem sklasyfikowania w klasyfikacji końcowej GRAND PRIX jest udział w co najmniej 4 biegach.

W klasyfikacji generalnej po wszystkich edycjach wyróżnione będą kategorie OPEN oraz kategorie WIEKOWE. Poszczególne kategorie zostaną utworzone tylko w przypadku sklasyfikowania w nich co najmniej 3 zawodników/zawodniczek, w przeciwnym przypadku zawodnicy zostaną przyłączeni do kategorii młodszej.

 

Opłaty wpisowego w wysokości 10 zł za poszczególne biegi dokonuje się najpóźniej na 14 dni przed startem. Jednorazowa wpłata za 6 biegów wynosi 45 zł, natomiast wpłata w dniu biegu wynosi 30 zł.

 

UWAGA: PIERWSZY BIEG JEST BEZPŁATNY!

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE!

1. Bieg rekreacyjny dla niezaawansowanych na dystansie ok. 3 kilometrów. uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymują pamiątkowe medale. Obowiązują wcześniejsze zapisy do biegu.

2. Rekreacyjne marsze nordic walking na trasie 10 km. Każdy uczestnik, który ukończy marsz otrzymuje pamiątkowy medal oraz bierze udział w losowaniu upominków.

3. Biegi młodzieżowe dla usteckich szkół podstawowych. obowiązuje odrębny regulamin

 

Ze szczegółowym Regulaminem zawodów zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

 Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

 

Przebrzmiały już echa Marszu dla Maćka, chorującego na białaczkę walkera. Przed nordicową bracią nowe zawody i nowe wyzwania, z pewnością niejednokrotnie bardziej prestiżowe niż rajd, który miał miejsce 18 marca 2018. Ale czy bardziej istotne? Czy ważniejsze niż zdrowie i życie Maćka, człowieka, który pomagał innym, a teraz sam znalazł się w potrzebie, w stanie zagrażającym życiu? Marsz się zakończył, a Maciek cały czas potrzebuje naszej pomocy, przyjaźnie wyciągniętej w swoim kierunku dłoni. Pokażmy mu, że byliśmy z nim nie tylko 18 marca podczas rajdu, kiedy wpłaciliśmy wpisowe za udział w tej imprezie. Trwajmy przy nim nadal i wspierajmy go nie tylko duchowo i ciepłym słowem na fb, ale przede wszystkim pomóżmy mu finansowo wpłacając dodatkowe wpłaty na adres:

Fundacja Chodzezkijami.pl

Ul. Olimpijska 2, 81 – 538 Gdynia

Nr konta: 98 1140 2004 0000 3702 7608 6543 z dopiskiem „Dla Maćka Kulki”

 

O tym jak ciężką chorobą jest białaczka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego forma pomocy finansowej jest teraz Maćkowi bardzo potrzebna. Zebrane przez Was środki pieniężne przyczynią się też do poprawy komfortu Jego życia.

Jak zawsze w takich przypadkach liczy się każda złotówka. Pamiętajmy o starej zasadzie „ziarnko do ziarnka…” Nietrudno jest obliczyć, że jeżeli np. sto osób odmówi sobie drobnej przyjemności za 20 zł, a kwotę tę wpłaci na konto Maćka, to już mamy 2.000 zł.

Zatem drodzy Znajomi i Przyjaciele Maćka Kulki pamiętajcie o swoim koledze z nordicowych szlaków i pomóżcie mu wpłacając pieniądze na podane wyżej konto.

Jakby ktoś miał pytania, wątpliwości lub chciał coś wyjaśnić, poniżej zamieszczam kontakt do Fundatora Fundacji Chodzezkijami.pl:

Krzysztof Walczak

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 519 121 199

 

 

Korona_Polski_logoNa polskim rynku Nordic Walking powstał nowy cykl zmagań walkerów pod nazwą Korona Polski. Stanowi ona dawny Puchar Bałtyku, Grand Prix Zachodniopomorskiego i Koronę Wielkopolski.

Zmagania w ramach Korony Polski zawierać będą różne konkurencje i klasyfikacje drużynowe, które wzbogacą sam udział o dodatkowe emocje. Liczyć się będą nie tylko same starty, ale też udział w dodatkowych grach i zabawach terenowych.

Uczestnicy cyklu Korony Polski walczyć będą o tytuł "Legendy Nordic Walking". Zostanie stworzona tablica chwały, na której publikowane będą sylwetki najlepszych zawodników z danego roku.

 

Poniżej znajdują się terminy imprez

13 maja – Gdańsk

26 maja – Puszczykowo

2 czerwca - Kobylnica

9 czerwca – Skwierzyna

30 czerwca – Mosina (Mistrzostwa Świata Nordic Walking)

14 lipca – Żukowo

21 lipca – Węgorzyno

4 sierpnia – Białogóra

15 września – Barlinek (Mistrzostwa Polski Nordic Walking)

29 września – Rożnowice

06 października – Olandia

10 listopada – Pleszew

24 listopada – Łeba

 

Zapisać się na zawody można klikając na link obok: https://elektronicznezapisy.pl/g/korona-polski-2018.html

Z informacjami dotyczącymi Korony Polski zaznajomić się można pod tym adresem: http://koronapolskinw.pl/

 

Źródło: www.chodzezkijami.pl

 

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine