Dobór sprzętu

Bieg_na_K2_Dwa_Kije_podziekowanie_201823 czerwca 2018 na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego miało miejsce wydarzenie sportowo – rekreacyjno – charytatywne – Bieg na K2 na dystansie 8611 m (wysokość szczytu drugiego ośmiotysięcznika w Himalajach – góry K2). Impreza była połączona z akcją oddawania krwi dla potrzebujących i odbyła się w typowo crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne zbiegi i podbiegi. Nie brak też było korzeni, na które trzeba było uważać. Oprócz biegaczy, którzy stanęli na linii startu w liczbie 137 osób, przybyło też 25 nordic walkerów, którzy zmagali się ze sobą na dystansie 5 km.

Opłata startowa wynosiła 30 zł. Jednak osoby, które w dniach 28.05.2018 – 22.06.2018 oddały potrzebującym dowolną ilość krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku i przedstawiły dokument potwierdzający jej oddanie zwolnione były z opłaty startowej.

Wśród rywalizujących na trasie nordic walkerów nie zabrakło członków słupskiej grupy Dwa Kije, której reprezentant, Edward Szudarski zajął najwyższe miejsce na podium. Natomiast cała grupa otrzymała podziękowanie podpisane przez Organizatorów wydarzenia: ks. Wojciecha Filimona, ks. Łukasza Bikuna i dra Dariusza Kloskowskiego

za zaangażowanie i pomoc w organizacji „Biegu na K2” połączonego z akcją oddawania krwi dla potrzebujących”

Dziękujemy.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał piękny okolicznościowy medal z kropelką krwi – symbolem promowania idei honorowego krwiodawstwa, a osoby które zarejestrowały się jako dawcy komórek macierzystych – otrzymały medal dodatkowy.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli się posilić gorącym żurkiem, kiełbaskami z grilla, kawą/herbatą, chlebem ze smalcem czy ciastem. Na koniec odbyło się losowanie nagród, wśród których jedną z nich była możliwość kilkudniowego użytkowania samochodu osobowego.

Z wynikami osiągniętymi przez zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu na K2

Wyniki marszu NW na K2

 Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą i z sercem przygotowaną imprezę, a uczestnikom za liczne przybycie.

 

 

Fundacja_Nadzieja_logo9 czerwca 2018 na słupskim Stadionie 650-lecia odbył się II Bieg z Nadzieją, którego organizatorami była Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” oraz Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do biegaczy, podobnie jak w pierwszej edycji dołączyli nordic walkerzy, którzy również swoim wysiłkiem i środkami finansowymi chcieli wesprzeć najmłodszych poszkodowanych przez los mieszkańców miasta.

Bieg ukończyły 222 osoby. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a najlepszym przypadły w udziale puchary. Można się było też posilić ciepłą zupą i oddać nadwyrężone wysiłkiem członki wykonującym zabiegi masażu studentom fizjoterapii. Nie obyło się również bez losowania szczęśliwych numerów startowych, którym przyporządkowane były drobne nagrody rzeczowe.

Poniżej zapoznać się można z wynikami osiągniętymi przez poszczególnych zawodników.

 

Wyniki zawodników uczestniczących w biegu Wyniki zawodników uczestniczących w rywalizacji NW

 

 

XVII Bieg Olimpijski Kwakowo19 maja 2018 roku w Kwakowie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbył się XVII Bieg Olimpijski będący jednocześnie IX Memoriałem im. Piotra Nurowskiego. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00 na Orliku zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Wójt Gminy Kobylnica, Pan Leszek Kuliński przywitał zebranych gości i licznie przybyłych olimpijczyków. Następnie odegrano Hymn Olimpijski i zapalono Olimpijski Znicz. Później zebrani przenieśli się na teren Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, gdzie wyznaczono linię startu, i skąd o godz. 11.30 zawodnicy wyruszyli na sześciokilometrową trasę. 

Pomimo, że był to bieg, uczestniczyli w nim też nordic walkerzy. Wśród nich znalazła się zorganizowana grupka kijkarzy ze Słupska reprezentująca Klub Dwa Kije Słupsk. 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał dyplom i napój. Można się było również posilić smaczną grochówką. 

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg z napięciem wpatrywali się w numery swoich dyplomów, albowiem spośród tych numerów losowano cenne bonusy (sprzęt sportowy, rowery, talony na obuwie sportowe). Budziło to niewątpliwie bardzo duże emocje. Ci, do których los uśmiechnął się najbardziej, opuścili teren imprezy ze sprzętem sportowym i rowerami górskimi. 

Generalnie w Kwakowie nie liczono czasów, nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych. Rywalizacja ta stanowiła raczej poparcie dla idei olimpijskiej, sportowej walki i wytrwałości w dążeniu do celu. 

W imprezie brało udział wielu znanych olimpijczyków. M.in.: mistrzyni w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego Mirosława Sagun – Lewandowska, pięściarz Kazimierz Adach, maratończyk Jan Huruk, paraolimpijczyk – siatkarz Romuald Rasiak, szermierz Marian Sypniewski, czy judoka Marian Tałaj. Była to jedna z niewielu okazji, kiedy tak wielu przedstawicieli olimpijskiej rodziny skupionych było w jednym miejscu i bez większego problemu można się było zaopatrzyć w autograf. 

Trasę XVII Biegu Olimpijskiego pokonało ok. 800 zawodniczek i zawodników. Jako pierwszy przybiegł na metę młody mieszkaniec Kobylnicy Jarosław Janczylik. W rywalizacji wziął też udział poseł ziemi słupskiej Zbigniew Konwiński.

 

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w naszej Galerii.

Zapraszamy

 

 

 

 

Korona_Polnocy_Polski_Lubun_201802 czerwca 2018 w Lubuniu (gm. Kobylnica) odbyła się druga edycja zmagań biegaczy i walkerów w ramach Korony Północy Polski. Imprezę zorganizowała Nordic Walking Poland, Gmina Kobylnica oraz Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy. 

Ponad 130 zwolenników biegania i Nordic Walking wzięło udział w zaciętej rywalizacji. W dniu zawodów panował niesamowity upał i bardzo dobrze, że organizatorzy zadbali o dostateczną ilość wody dla uczestników imprezy. Trasa, po której poruszali się zawodnicy była dobrze oznaczona i zaopatrzona w bardzo przydatne podczas takiej aury punkty z wodą. Wiodła miękkim leśnym duktem a odcinkami piaszczystym podłożem. 

Rozstawieni na trasie sędziowie zaopatrzeni byli nie tylko w tradycyjne czerwone i żółte kartki, ale również w zielone, które przyznawane były za wzorową technikę. Podczas tych zawodów, aż czterokrotnie wyróżniona przez sędziów była Pani Anna Olech. Gratulujemy!!! 

Po skończonych zawodach posilić się można było smaczną grochówką, a później nastąpiło to, na co wszyscy najbardziej czekali, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Wśród kijkarzy nie zawiedli zawodnicy występujący w barwach klubu Dwa Kije Słupsk zajmując na podium miejsca w swoich kategoriach:

 

  • Edward Szudarski (I m-ce),
  • Marek Szudarski (I m-ce),
  • Saturnina Wilkołek – Szudarska (II m-ce),
  • Teresa Czernichowska (II m-ce),
  • Waldemar Badziąg (II) m-ce),
  • Andrzej Marzec (III m-ce)

 

Bardzo dobrze zaprezentował się też Ryszard Kaziów reprezentujący Stopę Słupsk zajmując na podium III miejsce. 

Cieszy, że Regulamin Korony Polski stanowi, że każde 5 zł od wpisowego przeznaczone jest na cele charytatywne wskazane przez organizatora Lokalnej Imprezy. Tym razem każdy uczestnik  dokładał się do pomocy rodziny, której dom niedawno uległ katastrofie budowlanej i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. 

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, a z wynikami zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

 

Puchar_Polski_NW_2018_logo05 maja w Mielnie rozpoczął się Puchar Polski w Nordic Walking A.D. 2018. Przy słonecznej, pięknej pogodzie na linii startu stanęło ponad 350 zawodniczek i zawodników startujących na dystansach 5, 10 i 21 km. Trasa wiodła twardymi uliczkami Mielna, miękkim leśnym podłożem oraz piaszczystą plażą. Niestety nie wszyscy wytrzymali trudy rywalizacji i dotarli do mety. Nie obyło się też bez dyskwalifikacji.

Po skończonych zawodach przyszedł czas na podsumowanie i rozdanie pucharów najlepszym uczestnikom rywalizacji. W międzyczasie można było posilić się smaczną pomidorówką.

 

Organizatorom eventu przyświecała zasada „coś dla ducha, coś dla ciała”, dlatego tego samego dnia na scenie wystąpił zespół, przy muzyce którego wszyscy świetnie się bawili. Zebrane pod sceną osoby były zadowolone, że zarezerwowały sobie ten weekend na wyjazd do Mielna, i że zdecydowały się właśnie tam spędzić majówkę.

 

W naszej Galerii obejrzeć można zdjęcia z pierwszej edycji Pucharu Polski 2018, natomiast poniżej prezentujemy wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników

 

Mini Nordic Walking 400 m (dzieci do l. 8)

 

Nordic Walking na dystansie 5 km

 

Nordic Walking na dystansie 10 km

 

Nordic Walking na dystansie 21,1 km

 

 Z pełnym kalendarzem Pucharu Polski w Nordic Walking 2018 zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

Zapraszamy

 

 

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine