Dobór sprzętu

W marszu nordyckim bardzo ważny jest dobór odpowiednich kijów, ubioru sportowego oraz butów. Zasadniczą sprawą jest dobranie kijków do naszego wzrostu. Wyliczyć to możemy według prostego algorytmu: wzrost x 0,68 = długość kijków.

Doświadczenie uczy, że rozpoczynając przygodę z Nordic Walking, swoje pierwsze kroki stawiać można z kijkami nieco krótszymi. Łatwiej nam wtedy będzie wychwycić pewne niuanse.

Ważne jest, by stawiać swoje pierwsze kroki z instruktorem. Pomijając fakt, że pokaże on nam prawidłową technikę chodzenia, to z reguły posiada też swoje kijki, które wypożycza - więc nie musisz ich kupować! Korzystaj z pożyczonychtak długo jak uważasz, przetestuj różne długości kijów i wtedy kup swoje.

Każdego nowego adepta Nordic Walking uczulam na różnicę między kijkami do Nordic Walking a kijkami trekingowymi.  Z pozoru podobne, różnią się między sobą w sposób bardzo istotny. Zanim więc zdecydujemy się na zakup własnych kijów, wskazane byłoby na ten temat nieco poczytać. Bardzo klarownie przedstawia ten temat portal www.chodzezkijami.pl pod adresem http://chodzezkijami.pl/posts/46 Zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

Na portalu tym, Użytkownik znajdzie również inne informacje przydatne, by nie powiedzieć niezbędne do rozpoczęcia przygody z kijami. Zapraszam do lektury.

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey