Akcja ZAUWAŻ MNIE 2011

26 lutego 2011, w sobotę zakończyła się Akcja Zauważ Mnie 2011. 

Po 13 dniach, w ciągu których pokonano na piechotę ponad 460 kilometrową trasę ze Sławna do Warszawy, trzecia edycja Akcji Zauważ Mnie, w tym roku przebiegająca pod hasłem ?Chodzi (p)o zdrowie? - przeszła do historii. W tym czasie, ?pod dowództwem? Pani Jadwigi Grochowalskiej przemieszczająca się w marszu nordyckim grupa odwiedziła 13 miast manifestując swoje poparcie dla osób dotkniętych epilepsją.

Prawie we wszystkich miejscowościach wędrowcy byli witani bardzo serdecznie, nierzadko z iście polską tradycyjną gościnnością. Na rynkach miast były manifestacje, happeningi, akcje informacyjne uświadamiające społeczeństwo o specyfice choroby oraz nauka chodzenia ?z kijami?. Przedstawiciele wędrującej grupy przyjmowani byli przez ojców mijanych miast. Była też deklaracja od jednego z burmistrzów, który stwierdził, że zatrudni w kierowanej przez siebie placówce osobę chorą na padaczkę. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb. Ale taka deklaracja jest dla nas bardzo ważna, ponieważ dla ludzi z epilepsją stanowi światełko w tunelu i pozwala wierzyć, że postawa zdrowej części społeczeństwa, postawa pracodawców wobec osób cierpiących na padaczkę może ulec zmianie.

Mamy nadzieję, że m.in. dzięki tej Akcji, chorzy na padaczkę nie będą postrzegani przez pryzmat swojej ?inności? czy ?tajemniczości?, nie będą traktowani jak społeczna podklasa. Mamy nadzieję, że zostaną zauważeni przez zdrową część społeczeństwa, które zrozumie, że są to jak najbardziej pełnowartościowi ludzie. Zdolni i mądrzy, ambitni, utalentowani i często dobrze wykształceni.

Chcemy brać przykład z wielkich umysłów naszych i minionych czasów. Wzorujemy się na Sokratesie, Byronie czy Dostojewskim. Uczymy się o wielkich podbojach Aleksandra Macedońskiego, Gajusza Juliusza Cezara, pochylamy się nad wielkością Napoleona Bonapartego. Podziwiamy intelekt Alfreda Nobla. Analizując dokonania tych wybitnych osób nie zdajemy jednak sobie sprawy z tego, że pomimo iż żyły one w różnych epokach wszystkie były chore na padaczkę.

 

 

Zauważ Mnie 2011Tutaj i tutaj znajdują się zdjęcia i relacje z wielkiego przedsięwzięcia Nordic Walking przeprowadzonego na rzecz osób cierpiących na padaczkę. Zapraszam

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey