Puchar Regionalny 2019 w Białym Borze

Puchar_Regionalny_NW_Bialy_Bor_2019Już w niedzielę, 26 maja o godzinie 11.00 w miejscowości Biały Bór odbędzie się pierwszy na Pomorzu Puchar Regionalny Nordic Walking. Udział w rywalizacji może wziąć każdy niezależnie od wieku, formy i stopnia zaawansowania. Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking we współpracy z Santander Consumer Bankiem i Gminą Biały Bór. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku od czterech lat od wiosny do jesieni w całej Polsce odbywają się też bezpłatne, otwarte treningi nordic walking. Puchary Regionalne i Puchary Polski mają na celu popularyzowanie systematycznej aktywności fizycznej poprzez nordic walking oraz promowanie zdrowego stylu życia w rodzinach.

 

Trasa wiedzie wokół jeziora Łobez, zawody startują na Plaży Miejskiej przy ul. Sądowej. Do połowy sierpnia Puchary Regionalne odbędą się jeszcze kolejno w: Polańczyku, Włocławku, Tarnowskich Górach, Jarosławcu, Wągrowcu, Skrwilnie i Śremie. Organizatorzy jak co roku zapraszają do udziału wszystkich, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

 

Uczestnicy zawodów będą rywalizować w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej z podziałem na płeć i w różnych kategoriach wiekowych, na dwóch dystansach 5 i 10 km. Dla dzieci, które nie przekroczyły ósmego roku organizatorzy przygotowali specjalną trasę Mini Nordic Walking o długości 400 metrów. Poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane, a zwycięzcy wyróżniani po każdej rozgrywce oraz w ostatecznym podsumowaniu klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów.

Swój udział w rywalizacji można zgłaszać drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronach internetowych www.pucharpolskinw.pl, www.pfnw.eu, oraz bezpośrednio w biurze zawodów otwartym w godz. 9:00 – 10:30. Pierwszy marsz na 10 km startuje już o godz. 11:00. Poza sportowymi zmaganiami organizatorzy zapraszają też na dodatkowe atrakcje – będzie można obejrzeć na przykład pokaz psów ratowniczych.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach www.pucharpolskinw.pl oraz www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2019/.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey