Nowe trasy do Nordic Walking na terenie Miasta Słupska. Inauguracja już 18.05.2019! Zapraszamy!

Rajd_NW_SOPSiR_Slupsk_18_05_2019Z przyjemnością informujemy, że na terenie Miasta Słupska powstał Nordic Walking Park „Słupsk” - sieć tras do uprawiania tego rodzaju aktywności ruchowej. Oba wejścia na trasy zlokalizowane w Parku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz w Lasku Północnym – dodatkowo połączono 3,5 kilometrowym, niebieskim szlakiem łącznikowym. W skład Parku wchodzą 3 trasy posiadające certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking: zielona – pętla o długości 4 km; czerwona – pętla o długości 6 km i czarna – pętla o długości 9,5 km.

Szlaki poprowadzone są chodnikami, parkowymi alejkami, gruntowymi drogami oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice z punktami do samodzielnego pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i w niektórych miejscach pokrywają się ze sobą. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów Nordic Walking, ale również do biegaczy, rowerzystów i narciarzy biegowych.

 

18 maja 2019 r. nastąpi inauguracyjny rajd zieloną trasą słupskiego Nordic Walking Parku na dystansie 4 km. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, a kijków nie posiadają nie muszą się tym przejmować, bo będą mogły nieodpłatnie wypożyczyć kije na miejscu. Sam udział w rajdzie również jest nieodpłatny.

 

Zapisać się można pod adresem:

https://zapisy.domtel-sport.pl/rajd-nordic-walking-v3437.pl.html?fbclid=IwAR3Krbe3cJadXVTh72LaRdGJomkEDtppgqpHB5ltJFbEhzZTpo3mLSab4-g

 

Ze szczegółami zapoznać się można na plakacie obok oraz pod numerem telefonu: 600 990 181.

Zachęcam do obecności na tym wydarzeniu, tym bardziej, że zaplanowane są również zajęcia dotyczące podstaw NW z instruktorami Polskiej Federacji Nordic Walking.  Warto skorzystać.

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey