Medal_Kaziukowa_Piatka_2019W sobotę 16 marca 2019 r. odbył się w Słupsku na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego Bieg i Marsz Nordic Walking „Kaziukowa Piątka”. W tym roku kaziukowa rywalizacja odbyła się pod hasłem „silni słabszym” i poświęcona była wsparciu osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Organizatorzy zaapelowali do uczestników o przyniesienie ze sobą produktów wzmacniających, witamin z grupy D, tranu, kapsułek z wiesiołka i ofiarowanie ich tym poszkodowanym przez los ludziom. Znaczną ilość tych produktów podarowała chorym Apteka Dom Leków z ul. Hubalczyków.

 

Przed zawodami można było również oddać honorowo krew. Rozgrzewka tradycyjnie już przeprowadzona była przez sympatyczną przedstawicielkę Aktywnej Fabryki. Po intensywnej rozgrzewce, która niektórym osobom wystarczyłaby już za udział w zawodach, zawodnicy ustawili się na linii startu. Jako pierwsi ruszyli biegacze, a chwilę później nordic walkerzy. Trasa była dobrze oznaczona i przygotowana.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał medal w kształcie żółwia oraz butelkę wody mineralnej. Później można się było posilić gorącą zupą pomidorową lub gulaszową. Była też kawa, herbata oraz ciasta a żołnierze z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego pokazali zebranym swoje uzbrojenie. Po skończonych zawodach, osoby chętne mogły poddać masażowi sportowemu powysiłkowemu przeprowadzanemu pod czujnym okiem fizjoterapeuty – masażysty, Pani Agnieszki Sull. Można też było spróbować kiszonek przygotowanych przez Pana Marcina Kisielewskiego.

 

Po zakończeniu zawodów nastąpiło krótkie podsumowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie przygotowanych przez Organizatora upominków. Wśród sponsorów znaleźli się m.in.: Starosta Słupski. Paweł Lisowski, E. Leclerc, Sepix, Szkoła Żeglarstwa Mila Magola, Radio Gdańsk czy ustecki Grand Lubicz.

 

Ogólnie w III Biegu Kaziuków sklasyfikowanych zostało 198 osób. W kategorii mężczyzn najlepsi okazali się dwaj bytowianie: Patryk Jakubek oraz Marek Janiszewski. Jako trzeci na mecie z niewielką stratą do prowadzącej dwójki zameldował się łebianin Jakub Went. Wśród kobiet natomiast triumfowała Małgorzata Pazda – Pozorska z Kobylnicy, która wyprzedziła Agnieszkę Konkel z Koszalina i Kingę Trzebiatowską z Łupawy.

 

Natomiast w konkurencji III Słupskiego Nordic Walking Kaziuków sklasyfikowano 42 nordic walkerów. Tutaj zwycięzcą został Piotr Brzozowski ze Sławna wyprzedzając Romana Frąckowiaka z Wielenia i Leonarda Naczka z Lęborka.

Wśród kobiet triumfowała lęborczanka Wiktoria Naczk, wyprzedzając Izabelę Okrzesik – Frąckowiak z Wielenia oraz Saturninę Wilkołek – Szudarską ze Słupska.

 

Z pełnymi wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej:

 

III Słupski Bieg Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”

III Słupski Nordic Walking Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey