III Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem

III_Mikolajkowy_Kross_Gorski_z_Komandorkiem_201808 grudnia 2018 roku na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego już po raz trzeci odbył się Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem. W jego ramach w słupskim Lasku Południowym odbył się bieg główny na dystansie 6 km oraz rywalizacja Nordic Walking na dystansie 5 km.

Jednym z głównych celów zawodów było wsparcie Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymali czapkę Mikołaja, w której mieli obowiązek wystartować.

Na linii startu stanęło 174 biegaczy i 48 walkerów.

Trasa była dość trudna i wymagająca z licznymi zbiegami i podbiegami. Dodatkowo trzeba było uważać na błotnistą pokrytą opadłymi liśćmi, śliską nawierzchnię. Niełatwo było biec i maszerować w tak trudnych warunkach. Nierzadko trzeba było zmuszać się do pokonywania kolejnych metrów trasy. Jednak gdy przychodził kryzys stawały przed oczyma sylwetki osób chorych i cierpiących, którym te zawody były poświęcone. One każdego dnia musiały zmagać się z jeszcze większym bólem, z cierpieniem, z samotnością. Wtedy przychodziła refleksja, że nasze poświęcenie, nasz wysiłek podczas pokonywania owszem, wymagającej trasy to nic w porównaniu z tym z czym zmagają się na co dzień osoby chore onkologicznie. Znajdowały się wówczas dodatkowe siły, które pozwalały zawodnikom dotrzeć do mety.

Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek (zupa, ew. makaron z sosem pomidorowym), było też ciasto, kawa, herbata oraz chleb ze smalcem i ogórkiem.

W kategorii kobiet i mężczyzn trzy pierwsze miejsca zostały uhonorowane pucharami. Ponadto najmłodsi i najstarsi zawodnicy zostali uhonorowani grawertonami. Podobnie wyróżniono najokazalsze przebranie Mikołaja w kategorii kobiet i mężczyzn.

Organizator zadbał również o imprezy towarzyszące. Jedną z nich była możliwość honorowego oddania krwi dla osób potrzebujących w mobilnym punkcie poboru krwi. Osoby, które nie biegły i nie maszerowały mogły tam właśnie oddać krew, a jeśli osoby biorące udział w zawodach oddały krew, brały w rywalizacji udział za darmo. Był też pokaz broni i wyposażenia wojskowego.

Tradycyjnie też udało się pozyskać sponsorów, którzy zabezpieczyli prezenty, które były losowane wśród uczestników zawodów. Ponieważ było ich całkiem sporo, humory ludziom dopisały.

Po skończonej imprezie biegacze przekazali swoje medale oraz paczki świąteczne pacjentom słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku.

Podsumowując, wielkie brawa dla Organizatorów. Sprężyną całego przedsięwzięcia był po raz kolejny kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski wraz ze współtwórcami ks. Wojciechem Filimonem i ks. Łukaszem Bikunem, ale nie byłoby tej imprezy i wielu wielu innych, gdyby nie cały sztab wolontariuszy, o których się nie mówi, a którzy poświęcili swój wolny czas, aby ta i inne imprezy mogły dojść do skutku. Im należą się odrębne, ogromne słowa podziękowania.

Dzięki, że chciało się Wam chcieć!

 

Poniżej zapoznać się można z wynikami uzyskanymi przez poszczególnych zawodników.

 

III Mikołajkowy Kross Górski – wyniki bieg

III Mikołajkowy Kross Górski – wyniki NW

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine