I Zlot Nordic Walking w Sokołowsku

I_Zlot_NW_Sokołowsko_2018W dniach 08 – 09 września 2018 roku w Sokołowsku (woj dolnośląskie, pow. wałbrzyski) odbył się I Zlot Nordic Walking zorganizowany przez Aleksandra Wilanowskiego, właściciela Wrocławskiej Szkółki Nordic Walking Nord Walk przy dużym współudziale jego siostry Barbary. Na spotkanie przybyli entuzjaści tej aktywności ruchowej z całego kraju. Były osoby z niedalekiego Wrocławia, czy Katowic i dalej poprzez centralną Polskę m.in. (Poznań, Zduńska Wola), aż po północną część kraju (Słupsk, Sławno, Pogorzelica). 

Przybyli na Zlot goście zakwaterowani zostali w gościnnym  ośrodku szkoleniowo – wypoczynkowym Leśne Źródło, a szlifowanie techniki Nordic Walking pod okiem tak doświadczonego, pełnego pomysłów i sympatycznego instruktora, jakim jest Aleksander Wilanowski sprawiała uczestnikom Zlotu wiele radości, a wędrówki po urokliwych (a w wielu przypadkach niebezpiecznych) szlakach Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich zrobiły wrażenie na wszystkich nordic walkerach. 

Oprócz eskapad po pięknych Sudetach był też czas na integrację i wymianę poglądów dotyczących NW i kierunków w jakich powinien się on rozwijać. Było ognisko i grill oraz spacer  NW z przewodnikiem po Sokołowsku. 

Podczas trwania Zlotu Nordic Walking odbył się również VIII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej, którego organizatorami byli powiat wałbrzyski, sołectwo Sokołowsko oraz fundacja Dolina Inspiracji. 

Imprezę otworzyła Pani Aneta Błaszkiewicz, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Promocji i Oświaty Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. 

Przybyłych gości powitali organizatorzy Festiwalu: Jacek Cichura, starosta Wałbrzyski, Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego, Lidia Frąckowiak, sołtys Sokołowska oraz sponsorzy nagród.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy zawodów rozpoczęli rozgrzewkę pod czujnym okiem Aleksandra Wilanowskiego, organizatora Zlotu NW i jednego z pierwszych instruktorów NW w Polsce. 

I pogoda i frekwencja dopisały. Na Festiwalu można było zdecydować się na pięcio lub dziesięciokilometrową trasę. Każdy uczestnik, który dotarł do mety miał  otrzymać pamiątkowy medal, niestety ponieważ frekwencja o wiele przerosła oczekiwania organizatorów, nie dla wszystkich zawodników medali wystarczyło. Tym osobom, którym medali zabrakło, a które ukończyły marsz, organizator zadeklarował wysłać medale pocztą.

 Nie było nagród ani pucharów za zajętą lokatę. Bo nie liczył się czas, ani bicie życiowych rekordów. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Ważne było to, żeby dotrzeć do celu. 

Po zakończeniu marszu można było posilić się smażoną kiełbaską, gorącą zupą, a później odbyło się losowanie nagród. 

Cieszy, że od rywalizacji nie stronili również politycy. Wzięli w nie bowiem udział również: Stanisław Jantor, członek zarządu powiatu wałbrzyskiego, Andrzej Lipiński, radny powiatu ziemskiego, Roman Ludwiczuk, senator VI i VII kadencji. 

Miłym akcentem Festiwalu wykraczającym poza rywalizację NW był fakt, że tego dnia w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego 2018 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie została doposażona w sprzęt ratowniczy kwotą 18.345 zł.

 

 

Joomla templates by Joomlashine