Słupski Bieg na K2

Bieg_na_K2_Dwa_Kije_podziekowanie_201823 czerwca 2018 na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego miało miejsce wydarzenie sportowo – rekreacyjno – charytatywne – Bieg na K2 na dystansie 8611 m (wysokość szczytu drugiego ośmiotysięcznika w Himalajach – góry K2). Impreza była połączona z akcją oddawania krwi dla potrzebujących i odbyła się w typowo crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne zbiegi i podbiegi. Nie brak też było korzeni, na które trzeba było uważać. Oprócz biegaczy, którzy stanęli na linii startu w liczbie 137 osób, przybyło też 25 nordic walkerów, którzy zmagali się ze sobą na dystansie 5 km.

Opłata startowa wynosiła 30 zł. Jednak osoby, które w dniach 28.05.2018 – 22.06.2018 oddały potrzebującym dowolną ilość krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku i przedstawiły dokument potwierdzający jej oddanie zwolnione były z opłaty startowej.

Wśród rywalizujących na trasie nordic walkerów nie zabrakło członków słupskiej grupy Dwa Kije, której reprezentant, Edward Szudarski zajął najwyższe miejsce na podium. Natomiast cała grupa otrzymała podziękowanie podpisane przez Organizatorów wydarzenia: ks. Wojciecha Filimona, ks. Łukasza Bikuna i dra Dariusza Kloskowskiego

za zaangażowanie i pomoc w organizacji „Biegu na K2” połączonego z akcją oddawania krwi dla potrzebujących”

Dziękujemy.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał piękny okolicznościowy medal z kropelką krwi – symbolem promowania idei honorowego krwiodawstwa, a osoby które zarejestrowały się jako dawcy komórek macierzystych – otrzymały medal dodatkowy.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli się posilić gorącym żurkiem, kiełbaskami z grilla, kawą/herbatą, chlebem ze smalcem czy ciastem. Na koniec odbyło się losowanie nagród, wśród których jedną z nich była możliwość kilkudniowego użytkowania samochodu osobowego.

Z wynikami osiągniętymi przez zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu na K2

Wyniki marszu NW na K2

 Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą i z sercem przygotowaną imprezę, a uczestnikom za liczne przybycie.

 

 

Joomla templates by Joomlashine