Korona Północy Polski w Lubuniu przeszła do historii

Korona_Polnocy_Polski_Lubun_201802 czerwca 2018 w Lubuniu (gm. Kobylnica) odbyła się druga edycja zmagań biegaczy i walkerów w ramach Korony Północy Polski. Imprezę zorganizowała Nordic Walking Poland, Gmina Kobylnica oraz Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy. 

Ponad 130 zwolenników biegania i Nordic Walking wzięło udział w zaciętej rywalizacji. W dniu zawodów panował niesamowity upał i bardzo dobrze, że organizatorzy zadbali o dostateczną ilość wody dla uczestników imprezy. Trasa, po której poruszali się zawodnicy była dobrze oznaczona i zaopatrzona w bardzo przydatne podczas takiej aury punkty z wodą. Wiodła miękkim leśnym duktem a odcinkami piaszczystym podłożem. 

Rozstawieni na trasie sędziowie zaopatrzeni byli nie tylko w tradycyjne czerwone i żółte kartki, ale również w zielone, które przyznawane były za wzorową technikę. Podczas tych zawodów, aż czterokrotnie wyróżniona przez sędziów była Pani Anna Olech. Gratulujemy!!! 

Po skończonych zawodach posilić się można było smaczną grochówką, a później nastąpiło to, na co wszyscy najbardziej czekali, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Wśród kijkarzy nie zawiedli zawodnicy występujący w barwach klubu Dwa Kije Słupsk zajmując na podium miejsca w swoich kategoriach:

 

  • Edward Szudarski (I m-ce),
  • Marek Szudarski (I m-ce),
  • Saturnina Wilkołek – Szudarska (II m-ce),
  • Teresa Czernichowska (II m-ce),
  • Waldemar Badziąg (II) m-ce),
  • Andrzej Marzec (III m-ce)

 

Bardzo dobrze zaprezentował się też Ryszard Kaziów reprezentujący Stopę Słupsk zajmując na podium III miejsce. 

Cieszy, że Regulamin Korony Polski stanowi, że każde 5 zł od wpisowego przeznaczone jest na cele charytatywne wskazane przez organizatora Lokalnej Imprezy. Tym razem każdy uczestnik  dokładał się do pomocy rodziny, której dom niedawno uległ katastrofie budowlanej i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. 

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, a z wynikami zapoznać się można W TYM MIEJSCU.

 

 

Joomla templates by Joomlashine