XVII Bieg Olimpijski z udziałem słupskich walkerów w Kwakowie

XVII Bieg Olimpijski Kwakowo19 maja 2018 roku w Kwakowie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbył się XVII Bieg Olimpijski będący jednocześnie IX Memoriałem im. Piotra Nurowskiego. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00 na Orliku zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Wójt Gminy Kobylnica, Pan Leszek Kuliński przywitał zebranych gości i licznie przybyłych olimpijczyków. Następnie odegrano Hymn Olimpijski i zapalono Olimpijski Znicz. Później zebrani przenieśli się na teren Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, gdzie wyznaczono linię startu, i skąd o godz. 11.30 zawodnicy wyruszyli na sześciokilometrową trasę. 

Pomimo, że był to bieg, uczestniczyli w nim też nordic walkerzy. Wśród nich znalazła się zorganizowana grupka kijkarzy ze Słupska reprezentująca Klub Dwa Kije Słupsk. 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał dyplom i napój. Można się było również posilić smaczną grochówką. 

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg z napięciem wpatrywali się w numery swoich dyplomów, albowiem spośród tych numerów losowano cenne bonusy (sprzęt sportowy, rowery, talony na obuwie sportowe). Budziło to niewątpliwie bardzo duże emocje. Ci, do których los uśmiechnął się najbardziej, opuścili teren imprezy ze sprzętem sportowym i rowerami górskimi. 

Generalnie w Kwakowie nie liczono czasów, nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych. Rywalizacja ta stanowiła raczej poparcie dla idei olimpijskiej, sportowej walki i wytrwałości w dążeniu do celu. 

W imprezie brało udział wielu znanych olimpijczyków. M.in.: mistrzyni w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego Mirosława Sagun – Lewandowska, pięściarz Kazimierz Adach, maratończyk Jan Huruk, paraolimpijczyk – siatkarz Romuald Rasiak, szermierz Marian Sypniewski, czy judoka Marian Tałaj. Była to jedna z niewielu okazji, kiedy tak wielu przedstawicieli olimpijskiej rodziny skupionych było w jednym miejscu i bez większego problemu można się było zaopatrzyć w autograf. 

Trasę XVII Biegu Olimpijskiego pokonało ok. 800 zawodniczek i zawodników. Jako pierwszy przybiegł na metę młody mieszkaniec Kobylnicy Jarosław Janczylik. W rywalizacji wziął też udział poseł ziemi słupskiej Zbigniew Konwiński.

 

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w naszej Galerii.

Zapraszamy

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine