I Bieg Pałacowy w Damnicy na Rzecz Niepełnosprawnych

15 kwietnia 2018 (niedziela) w Damnicy koło Słupska odbył się charytatywny bieg oraz zawody Nordic Walking na rzecz osób niepełnosprawnych. Obydwie konkurencje rozegrane zostały na dystansie 5 km. Przed biegiem charytatywnym w „Biegu Dookoła Pałacu” wystartowały dzieci niepełnosprawne, niektóre w towarzystwie swoich opiekunów ambitnie walcząc o laur zwycięstwa. Z poszkodowanymi przez los dziećmi, mimo niezbyt sportowego ubioru (garnitur + krawat) pobiegł też Pan Grzegorz Jaworski, Wójt Gminy Damnica – brawo!!!

Zawodnicy biegu głównego ruszyli na trasę o godz. 11.00. Zamiast tradycyjnego wystrzału z pistoletu startowego, sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji były wypuszczone w górę pęki niebieskich baloników. Było to nawiązanie do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który w 2018 roku przypadł 02 kwietnia.

Po zakończeniu zmagań na uczestników czekała ciepła zupa, kawa/herbata do wyboru, ciasta, chleb ze smalcem. Po podsumowaniu wyników nastąpiła dekoracja zwycięzców i losowanie nagród od sponsorów.

Atrakcją imprezy była obecność Usteckiej Orkiestry Dętej umilającej zebranym czas granymi przez siebie utworami oraz bojowych wozów Straży Pożarnej, do których najmłodsi zaglądali z niekłamaną ciekawością. Najbardziej jednak wzrok przyciągali uzbrojeni po zęby żołnierze 1 Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. W bojowych hełmach, mundurach, pomalowani maskującą farbą prezentowali wyposażenie osobiste żołnierza oraz bojowy sprzęt opancerzony.

Cieszy, że dopisała pogoda i uczestnicy. Miło, że zaangażowały się władze gminy, a Pan Wójt osobiście wziął udział w dziecięcym biegu. Dziękujemy Organizatorom - ABI /Akceptacja-Bezinteresowność-Inkluzja/ Stowarzyszeniu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Damnicy oraz przedsiębiorstwu Modular Consulting ze Słupska, partnerowi technicznemu Herkules sp. z o.o. oraz wszystkim, którzy mieli wkład w przygotowanie tej imprezy, a wymienić jest ich nie sposób.

Najważniejszy był cel: pomoc dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy, a to się chyba udało.

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej Galerii, natomiast z wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej: 

wyniki Biegu Pałacowego 5 km

wyniki Pałacowego Nordic Walking 5 km

 

 

Joomla templates by Joomlashine