Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem na rzecz słupskiego Hospicjum

II_Mikolajkowy_Kross_z_Komandorkiem_02_12_201702.12.2017 r. na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego odbył się bieg i marsz Nordic Walking, podczas którego jego uczestnicy łączyli się myślami z osobami chorymi i cierpiącymi w słupskim Hospicjum. Przy okazji tego wydarzenia przeprowadzona została zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy: ręczników, prześcieradeł i podkładów do łóżek. 

Jedną z towarzyszących imprezie atrakcji było wystawienie sprzętu wojskowego przez 7. Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku. Można było porozmawiać z żołnierzami o sprzęcie, jaki wojsko ma na wyposażeniu, wziąć do ręki karabin, czy wsiąść do pojazdu opancerzonego. 

Imprezę otworzył jej główny pomysłodawca i organizator kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, który tradycyjnie już żartobliwie i ze swadą komentował przebieg wydarzenia. Komandora Kloskowskiego mocno wspierali gospodarze – księża miejscowej parafii: ks. proboszcz Wojciech Filimon i ks. wikariusz Łukasz Bikun, który również wziął udział w biegu. 

Na linii startu stanęło ponad 200 osób, chcących wesprzeć chorych w ich trudnej walce z chorobą. I chociaż łatwo nie było, bo Organizatorzy zadbali o to, by na trasie były strome podejścia i ostre zejścia, to wymagającą trasę przeszedł każdy z zawodników. 

Wśród startujących była spora grupa żołnierzy. Byli przedstawiciele 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Była też niewielka grupa amerykańskich żołnierzy z Batalionu Ochrony Bazy stacjonujących w podsłupskim Redzikowie. 

Po zakończonych zawodach uczestnicy mogli posilić się chlebem ze smalcem, zjeść gorący żurek, ogrzać się gorącą kawą czy herbatą, poczęstować smacznym ciastem. 

Po rozdaniu medali za uczestnictwo, wręczeniu najlepszym zawodnikom pucharów i przeprowadzeniu losowania przygotowanych przez Organizatora upominków, uczestnicy zawodów udali się do Hospicjum, gdzie zostawili przygotowane przez siebie paczki, natomiast pensjonariuszom wręczyli zdobyte podczas rywalizacji okolicznościowe medale. 

Z wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej:

 

wyniki biegu wyniki zawodów Nordic Walking

 

Garść zdjęć z imprezy znaleźć można w naszej Galerii.

Zapraszamy.

 

 

Joomla templates by Joomlashine