Bieg i marsz NW na rzecz osób bezdomnych z Domu Św. Brata Alberta w Słupsku

II_Bieg_Przelajowy_im_T_Kloskowskiego_09_09_2017_Slupsk09 września 2017 odbył się w Słupsku bieg przełajowy i marsz charytatywny nordic walking im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego. Impreza zgromadziła na starcie 144 biegaczy i 11 nordic walkerów. Oprócz propagowania zdrowego stylu życia poprzez sport, jednym z głównych celów imprezy było wsparcie bezdomnych z Domu Św. Brata Alberta w Słupsku. Osoby chętne mogły obdarować potrzebujących środkami higieny osobistej (szamponami, piankami, płynami, mydłami, maszynkami, dezodorantami itp.). 

Główni organizatorzy imprezy ksiądz Łukasz Bikun i Dariusz Kloskowski jak zwykle zadbali o to, żeby przybyłe na zawody osoby czuły się dobrze i nie narzekały na brak atrakcji. Swój sprzęt bojowy zaprezentował 1 Lęborski Batalion Zmechanizowany im. Gen. Jerzego Jastrzębskiego.  Jak zwykle na tego typu imprezach nie brakowało wolontariuszy – młodych osób, którym chciało się chcieć. Zapewniono wodę, gorącą kawę, herbatę, chleb ze smalcem, kilka rodzajów ciast, w tym tort urodzinowy przygotowany przez Dariusza Kloskowskiego. Po zakończonej rywalizacji, każdy kto odczuwał taką potrzebę, mógł powierzyć swoje ciało wprawnym dłoniom masażystów. 

Po posiłku, krótkim wypoczynku i weryfikacji wyników, przyszła kolej na rozdanie nagród. Najpierw uhonorowano osoby, które na wiele sposobów przyczyniły się do organizowania różnego rodzaju niekonwencjonalnych inicjatyw. Następnie przystąpiono do dekoracji najlepszych sportowców. Puchary otrzymały trzy najlepsze osoby w kategorii open zarówno w klasyfikacji mężczyzn, jak i kobiet. Po dekoracji zwycięzców przyszła kolej na losowanie ufundowanych przez sponsorów nagród. 

Poniżej zamieszczamy wyniki uzyskane w biegu i kategorii Nordic Walking.

 

Bieg 6 km NW 5 km

 

Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć można w naszej Galerii.

Zapraszamy.

 

 

Joomla templates by Joomlashine