I Charytatywny Bieg z Nadzieją przeszedł do historii

I_Charytatywny_Bieg_z_Nadzieja_201717 czerwca br. odbył się w Słupsku I Charytatywny Bieg z „Nadzieją”. W ten sposób zbierane były pieniądze, by wyremontować ośrodek hipoterapii. Biuro zawodów mieściło się przy parafii kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul. Leśnej. Zawodom biegowym, które odbyły się na dystansie 6 km towarzyszyły zmagania nordic walkerów, którzy ruszyli na trasę 5 minut za biegaczami.

W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzymał numer startowy, wodę, medal okolicznościowy, ciepły posiłek, miał zabezpieczoną opiekę medyczną w czasie trwania biegu i elektroniczny pomiar czasu.

Na starcie stanęło nieco ponad 240 osób. Trasa była dobrze oznaczona a jednocześnie bardzo trudna i wymagająca, z wieloma podbiegami i zbiegami. Po dotarciu do mety na piersi każdego uczestnika zawodów zawisnął okolicznościowy medal. Później można było uzupełnić utracone podczas zawodów płyny znajdującą się na miejscu wodą, się posilić smacznym żurkiem, zjeść chleb ze smalcem i ogórkiem, napić się gorącej kawy czy herbaty i spróbować ciasta.

Były też dodatkowe atrakcje towarzyszące imprezie. Można było obejrzeć niektóre elementy sprzętu wojskowego jakim dysponują 1 Lęborski Batalion Zmechanizowany im. Gen. Jerzego Jastrzębskiego oraz Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie. Ponadto była możliwość oznakowania rowerów przez Policję i skorzystania z porad i usług obecnych w miasteczku biegowym fizjoterapeutów.

Po zweryfikowaniu wyników przyszła kolej na podsumowanie imprezy, dekoracje zwycięzców i losowanie nagród. Tradycyjnie już, na luzie i ze swadą stroną konferansjerską zajął się jeden z głównych organizatorów wydarzenia, Dariusz Kloskowski.

Oprócz Pucharów i losowo przyznanych nagród zostały również przyznane przez Organizatorów statuetki Aniołów Dobroci, które otrzymali: Wojciech Czajka – słupski kręgarz i fizjoterapeuta, Małgorzata Wolska - dyrektor Fundacji Nadzieja, Małgorzata Pazda – Pozorska – znana słupska biegaczka i fizjoterapeutka, gospodarz terenu ks. Łukasz Bikun, Paweł Pudło, Państwo Agnieszka i Karol Wojtkowiakowie oraz Adam Środa.

Bieg z Nadzieją był bardzo udany i mamy nadzieję, że nie będzie on ostatnim jaki się odbył na rzecz potrzebujących dzieci. Cieszy, że w przygotowaniach do wydarzenia brało udział wiele osób, sponsorów oraz, że dopisali uczestnicy.

Poniżej zamieszczamy wyniki uzyskane w biegu i kategorii Nordic Walking. 

Bieg 6 km

NW 6 km

 Garść zdjęć z wydarzenia obejrzeć można w naszej Galerii.

Zapraszamy

 

 

Joomla templates by Joomlashine