1 Słupski Bieg Kaziuków przeszedł do historii

Słupski_bieg_kaziukow_2017W sobotę 04 marca 2017 r. odbyła się charytatywna impreza sportowa na rzecz chorego na raka kości Konrada Kozackiego. Stanowiła ona  świetny przykład solidarności z chorymi w związku z Międzynarodowym Świętem Chorych oraz propagowania zdrowego stylu życia poprzez sport.

Organizatorem imprezy była Parafia pw. św. Jana Kantego w Słupsku i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Za pomiar czasu odpowiedzialna była firma domtel – sport.pl.

Do biegu zgłosiło się 139 osób, natomiast do rywalizacji w ramach zmagań Nordic Walking stanęło 20 osób. Jako pierwsi, ok. godz. 11.00 wyruszyli biegacze. 5 min. później na trasę wyruszyli nordic walkerzy.

Trasa o miękkim podłożu była bardzo ciekawa. Była też trudna i wymagająca. Ostre podejścia pod górki i niełatwe zejścia powodowały, że zawodnicy musieli dać z siebie maksimum wysiłku. I to nie tylko ci, którzy za cel postawili sobie walkę o podium, ale również ci, którzy chcieli po prostu ukończyć rywalizację.

Jeśli chodzi o oznaczenie trasy, to w mojej ocenie była oznaczona zupełnie średnio. Dwukrotnie widziałem jak zawodnicy musieli się cofać, bo wskutek braku widocznych oznaczeń poszli zbyt daleko i zboczyli z trasy. Prawdopodobnie dlatego, że zbyt rzadko rozmieszczone były przygotowane z taśmy „sople”. Na niektórych odcinkach sam miałem chwilowe wątpliwości co do prawidłowego kierunku mojego marszu. Bardzo dobrym rozwiązaniem było rozstawienie na trasie osób „kierujących ruchem”. Oraz kierunkowskazów wskazujących kierunek biegu.

Po przekroczeniu linii mety, zawodnicy otrzymali z rąk księdza w stopniu generała brygady pamiątkowy medal. Na każdego z uczestników czekał też ciepły posiłek, kawa, herbata, ciasto oraz woda. Organizatorzy pozyskali też sponsorów, od których uzyskali naprawdę wiele wartościowych i atrakcyjnych upominków, a wszystkie panie z okazji ich zbliżającego się święta otrzymały po symbolicznej tabliczce czekolady.

Reasumując: wielkie, naprawdę wielkie brawa dla Organizatorów za stworzenie tak pięknej, wspanialej, o rodzinnym charakterze imprezy. Podziękowania dla komandora Dariusza Kloskowskiego, który był jej sprężyną i twarzą. Ale nie tylko dla Niego. Serdeczne podziękowania również dla Gospodarzy, Sponsorów, ludzi którzy opracowywali i znaczyli trasę, dla stojących na trasie wolontariuszy, projektantów i wykonawców pięknego pamiątkowego medalu, osób obsługujących Biuro Zawodów, przygotowujących i wydających posiłki oraz tych wszystkich, którzy włożyli choćby najmniejszą cegiełkę w przygotowanie tej imprezy, a których ja nie jestem w stanie tutaj wymienić.

Dziękuję Wam wszystkim. 

Zdjęcia z imprezy znajdują się w naszej Galerii, natomiast z wynikami z zawodów zapoznać się można TUTAJ - biegi i TUTAJ - nordic walking. 

Na tym  charytatywnym wydarzeniu obecna była również lokalna telewizja kablowa Kanał 6. Odnośnik do przygotowanego i udostępnionego na facebooku przez jej pracowników materiału pozwoliłem sobie zamieścić również na swojej stronie. Krótki filmik obejrzeć można W TYM MIEJSCU. Zapraszam.

 

 

Joomla templates by Joomlashine