Powitanie zimy w Jarosławcu

Jaroslawiec_medal_wzor_20163 grudnia 2016 r. na powitanie zimy 2016 zjechali do Jarosławca miłośnicy biegania i cieszącego się coraz większą popularnością Nordic Walking. Dla biegaczy był to XVI Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy, a dla nordic walkerów były to VIII Mikołajkowe 2 Mile Morskie.

Urozmaicona pod względem nawierzchni trasa wiodła uliczkami Jarosławca ze startem i metą w okolicach latarni morskiej.

Zgodnie z programem zawodów najwcześniej wyruszyli na trasę zawodnicy biorący udział w Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych. Po nich w niespełna 4 kilometrową trasę wyruszyło 32 walkerów, a o godzinie 13.00 rozpoczął się Bieg Główny, do którego przystąpiło 251 osób.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali medal, mikołajkową czapkę i pamiątkową koszulkę oraz słodki upominek. Najlepszym biegaczom startującym w biegach młodzieżowych przypadły w udziale puchary, wejściówki do Parku Wodnego „JAN” w Darłówku oraz upominki. Również najlepsi walkerzy otrzymali okolicznościowe puchary i upominki. Najlepsi zawodnicy w Biegu Głównym otrzymali odpowiednio: 500, 300 i 200 zł oraz okolicznościowe puchary i statuetki. Były tez nagrody rzeczowe i upominki. Przyznano nagrody rzeczowe dla najstarszej zawodniczki i najstarszego zawodnika Biegu oraz upominki dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z terenu Powiatu Sławieńskiego i Gminy Postomino.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć W TYM MIEJSCU, a poniżej można się zapoznać z wynikami uzyskanymi przez poszczególnych zawodników.

 

XVI Bieg Mikołajkowy

VIII Mikołajkowe Dwie Mile Morskie

 

 

Joomla templates by Joomlashine