Finał Pucharu Bałtyku 2016

26 listopada 2016 odbyła się dziesiąta, ostatnia w tym roku edycja Pucharu Bałtyku. Tradycyjnie już finał tej wspaniałej nordicowej imprezy miał miejsce w Łebie i obchodzony był z wielkim hukiem. Przepiękna dobrze przygotowana i oznaczona trasa, pomimo tego, że dość wymagająca (jej dwukilometrowy odcinek wiódł po miękkim piaszczystym odcinku łebskiej plaży) sprawiała pokonującym ją uczestnikom wiele przyjemności.

Na każdego z uczestników zawodów czekały na mecie pamiątkowe medale. Organizator imprezy Hotel Zdrowotel zadbał też o to, żeby zabezpieczyć przebieralnie, prysznice i obiad w systemie stołu szwedzkiego. Na deser, żeby dopieścić podniebienia zawodników poczęstowano ich tradycyjnie już upieczoną w tym celu drożdżówką. Odbyły się też kąpiele morsów.

 

Wieczorem o godz. 19.00 odbyła się wieczorna zabawa andrzejkowa, a 27 listopada miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród za cały cykl. Bardzo dobrze na podsumowaniu całości Pucharu Bałtyku 2016 zaprezentowali się mieszkańcy Słupska.

Na dystansie 5 km wśród kobiet w kategorii wiekowej 10 – 12 triumfowała Oliwia Szycko (Dwa Kije Słupsk). Również pierwsze miejsce wśród pań w nieco wyższej kategorii wiekowej zajęła Saturnina Wilkołek – Szudarska, także reprezentująca Dwa Kije Słupsk. Bardzo ładnie poszły panie Krystyna Kaziów i Elżbieta Szczypek zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Również panowie reprezentujący Dwa Kije Słupsk startujący na dystansie 5 km nie mają się czego wstydzić. Cieszy drugie miejsce Marka Szudarskiego i trzecie Radosława Szycko. Po raz kolejny w swojej kategorii wiekowej triumfował Edward Szudarski. Cały czas w świetnej dyspozycji jest nestor słupskich walkerów, Ryszard Kaziów, który walkę o trzecie miejsce przegrał jednym punktem z Włodzimierzem Bartosiewiczem z Gdańska. Być może końcowy układ w tej klasyfikacji wiekowej byłby nieco inny, gdyby nie fakt, że nasz reprezentant opuścił trzy edycje w tej rywalizacji. Dlatego tym bardziej gratulujemy postawy i osiągniętych wyników.

 

Do walki o laury w Pucharze Bałtyku 2016 włączyli się też zaprzyjaźnieni ze słupskimi nordic walkerami mieszkańcy pobliskich miejscowości: Motarzyna i Włynkówka. I tak startujące na dystansie 5 km panie Beata Komar i Edyta Wojtachnio (Face Nordic Walking Team) zajęły odpowiednio trzecie i piąte miejsce, a reprezentujący Włynkówko Piotr Schmidtke zajął czwartą pozycję.

Jedynym reprezentantem podsłupskich miejscowości startującym na dziesięciokilometrowym dystansie był reprezentujący Face Nordic Walking Team Andrzej Stefański z Motarzyna.

 

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sukcesów i samozaparcia w tej sportowej rywalizacji.

 

Garść zdjęć z imprezy obejrzeć można W TYM MIEJSCU, natomiast poniżej przedstawiamy zestawienia tabelaryczne wyników uzyskanych przez zawodników w Pucharze Bałtyku 2016.

 

Finał Pucharu Bałtyku Łeba 2016 5 km

Finał Pucharu Bałtyku Łeba 2016 10 km

Puchar Bałtyku 2016 oficjalna klasyfikacja 5 km

Puchar Bałtyku 2016 oficjalna klasyfikacja 10 km

 

 

Joomla templates by Joomlashine