Witaj na stronie nordicowej społeczności

Kulka_Maciej18 marca 2018 w Poznaniu odbędzie się Marsz dla Maćka - charytatywny marsz Nordic Walking dla Macieja Kulki.

Celem imprezy organizowanej przez Fundację Chodzezkijami.pl jest zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia chorego na białaczkę kijkarza – Macieja Kulki szeroko znanego w środowisku Nordic Walking, skromnego, udzielającego cennych rad i wskazówek na prowadzonym przez siebie blogu.

Bardzo często człowiek cierpiący na nowotwór, pomimo tego, iż znajduje się wśród rodziny i przyjaciół, tak naprawdę w zmaganiach z chorobą czuje się samotny. Przede wszystkim dlatego, że choroba pociąga za sobą szereg dolegliwości, a dla chorego proste z pozoru czynności są nie do osiągnięcia. Brakuje siły nie tylko fizycznej, ale maleje odporność psychiczna. Coraz trudniej jest się przemóc i uwierzyć, że codzienne wstawanie z łóżka ma jeszcze jakikolwiek sens.

Chory patrzy na otaczających go zdrowych ludzi, widzi jak układają sobie życie, realizują plany i spełniają marzenia. Porównuje się z nimi i często jest już w takim stanie psychicznym, że dochodzi do wniosku, że właściwie leczyć się już nawet nie warto, bo i tak wyrok już zapadł.

Fundacja Chodzezkijami.pl niesie pomoc potrzebującym. Nie inaczej jest tym razem. Nasz kolega, Maciek Kulka, człowiek związany z Nordic Walking od początków jego istnienia w Polsce, wielka osobowość, człowiek piszący blog o Nordic Walking, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia i naszej pomocy. Sam o tę pomoc będąc bardzo skromnym nie poprosił wierząc, że poradzi sobie sam w zmaganiach z tą podstępną i straszną chorobą. My jednak wiemy, że zmagania z białaczką wymagają dużych nakładów finansowych i zwykłego ludzkiego wsparcia. Chcemy pokazać, że jesteśmy z Nim w tych trudnych dla Niego chwilach. Nie chcemy być tylko przyglądającymi się jego walce obserwatorami. Chcemy działać.

Aby zrealizować nasz pomysł organizacji imprezy sportowo – rekreacyjno – charytatywnej potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli, ludzi z pasją. Fundacja i pasjonaci Nordic Walking, przyjaciele Maćka organizują wsparcie dla niego i prowadzą wszystkie sprawy związane z pomocą Maćkowi na miejscu w Poznaniu. My jako Fundacja i portal społecznościowy zajmujemy się promocją, zapisami na imprezę, szukaniem wsparcia zarówno rzeczowego jak i finansowego, organizujemy Marsz dla Maćka. W marszu może wziąć udział każdy, kto zapisze się na tą imprezę najlepiej przez elektroniczne zapisy na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/2543.html (www.chodzezkijami.pl). Tam też znajduje się opis imprezy/program minutowy, lista uczestników i regulamin.

Marsz odbędzie się na dystansie na 5 i 10 km w Poznaniu w dniu 18 marca 2018 w godz. 11.00 - 15.00, ul. Ku Dębinie. Na wszystkich czekają koszulki marszu i pamiątkowe medale. Dochód z wpisowego będzie przeznaczony dla Maćka. Każdy potencjalny darczyńca, który chciałby nas wesprzeć w organizacji może liczyć na możliwość przekazania materiałów reklamowych, (ulotki, plakaty, loga, banery itp.) które zostaną udostępnione uczestnikom czy to w pakietach startowych, czy znajdą się na plakatach reklamowych zamieszczonych w portalach społecznościowych, stronach internetowych organizatorów. Jesteśmy otwarci na każdą pomoc, każde wsparcie w różnej formie. Maciek czeka na nas. Nie pozostańmy obojętni. My czekamy na powrót Maćka na trasy Nordic Walking.

Kontakt do Organizatora: Fundacja Chodzezkijami.pl i przyjaciele Maćka

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon 662 565 499

 

Dziękujemy za zrozumienie i pomoc

 

 

 

03.03.2018 (sobota) na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku odbędzie się II Słupski Bieg Kaziuków „Kaziukowa Piątka”

Głównymi celami imprezy są:

  1. Pomoc z sercem dla Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Słupsku.
  2. Popularyzacja biegania i chodzenia, jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu – jako przykład solidarności z chorymi w związku z Międzynarodowym Świętem Chorych.
  3. Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do dnia 01.03.2018 r. , otwarcie biura zawodów: 03.03.2018 r., godz. 12.00.

Biuro Zawodów i start przy Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku ul. Leśna 7a.

Bieg na 6 km wystartuje o godz. 14.00, limit 1 godz.., Nordic Walking na 5 km wystartuje o godz. 14.05, limit 1,5 godz.

Limit zawodników: 150 osób (łącznie z Nordic Walking)

Wysokość wpisowego wynosi 30 złotych., natomiast wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 40 złotych, płatne w biurze zawodów.

Zawodnicy przed startem muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów. Weryfikacja zawodników oraz wydawanie numerów startowych odbędzie się w biurze zawodów znajdującym się przy Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, ul. Leśna 7a.

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.

Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione i skradzione.

W przypadku stwierdzenia przez Organizatora skrócenia trasy przez uczestnika, zawodnik zostanie zdyskwalifikowany.

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, (tel. kontaktowy GSM: 602759892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin.

Wydarzenie jest charytatywne, przeprowadzone w sposób rekreacyjny i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, stąd protesty, reklamacje i roszczenia co do organizacji eventu stanowią wtórne zagadnienie.

Linki do zapisów i pełnego Regulaminu znajdują się W TYM MIEJSCU

 

Zapraszamy

 

 

II_Mikolajkowy_Kross_z_Komandorkiem_02_12_201702.12.2017 r. na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego odbył się bieg i marsz Nordic Walking, podczas którego jego uczestnicy łączyli się myślami z osobami chorymi i cierpiącymi w słupskim Hospicjum. Przy okazji tego wydarzenia przeprowadzona została zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy: ręczników, prześcieradeł i podkładów do łóżek. 

Jedną z towarzyszących imprezie atrakcji było wystawienie sprzętu wojskowego przez 7. Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku. Można było porozmawiać z żołnierzami o sprzęcie, jaki wojsko ma na wyposażeniu, wziąć do ręki karabin, czy wsiąść do pojazdu opancerzonego. 

Imprezę otworzył jej główny pomysłodawca i organizator kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, który tradycyjnie już żartobliwie i ze swadą komentował przebieg wydarzenia. Komandora Kloskowskiego mocno wspierali gospodarze – księża miejscowej parafii: ks. proboszcz Wojciech Filimon i ks. wikariusz Łukasz Bikun, który również wziął udział w biegu. 

Na linii startu stanęło ponad 200 osób, chcących wesprzeć chorych w ich trudnej walce z chorobą. I chociaż łatwo nie było, bo Organizatorzy zadbali o to, by na trasie były strome podejścia i ostre zejścia, to wymagającą trasę przeszedł każdy z zawodników. 

Wśród startujących była spora grupa żołnierzy. Byli przedstawiciele 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Była też niewielka grupa amerykańskich żołnierzy z Batalionu Ochrony Bazy stacjonujących w podsłupskim Redzikowie. 

Po zakończonych zawodach uczestnicy mogli posilić się chlebem ze smalcem, zjeść gorący żurek, ogrzać się gorącą kawą czy herbatą, poczęstować smacznym ciastem. 

Po rozdaniu medali za uczestnictwo, wręczeniu najlepszym zawodnikom pucharów i przeprowadzeniu losowania przygotowanych przez Organizatora upominków, uczestnicy zawodów udali się do Hospicjum, gdzie zostawili przygotowane przez siebie paczki, natomiast pensjonariuszom wręczyli zdobyte podczas rywalizacji okolicznościowe medale. 

Z wynikami rywalizacji zapoznać się można poniżej:

 

wyniki biegu wyniki zawodów Nordic Walking

 

Garść zdjęć z imprezy znaleźć można w naszej Galerii.

Zapraszamy.

 

 

W dniu 3 marca 2018 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz szósty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja Wolność i Demokracja i Fundacja Chodzezkijami.pl, zaprasza na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w słupskim w Lasku Północnym.

Przygotowana została trasa na dystansie 1963 metrów, będących symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych.

Start odbędzie się w Lasku Północnym (wejście od ul. Madalińskiego). Z przebiegiem trasy zapoznać się można pod adresem: http://www.traseo.pl/trasa/bieg-tropem-wilczym-slupsk

 

Program minutowy:

9:30 – otwarcie biura zawodów

11:30 – zamknięcie biura zawodów

12:00 – start 1963 m

12:30 – zakończenie

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 01.03.18. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Na wydarzenie zapisać się można W TYM MIEJSCU. Tutaj można też zapoznać się z Regulaminem imprezy.

 

 Zapraszamy.

 

 

 

VI Mikołajkowe NVI_Mikolajkowe_NW_Nowa_Wies_Leborskaordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017, Światowy Dzień Marszu bez rywalizacji World Walking Day.

2 grudnia 2017 r. w Enklawie Ekologiczno - Historycznej w Obliwicach trzystu Mikołajów wraz z Panią Senator Anną Bogucką – Skowrońską jako Honorowym Starterem i wójtem Ryszardem Wittke wyruszy na niespełna ośmiokilometrową trasę, by po raz kolejny uczcić pamięć Daniela Czapiewskiego niestrudzonego propagatora polskiej turystyki, który stworzył Szymbarkową krainę.

Organizatorem tej rekreacyjno – sportowej imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Pytania i wątpliwości kierować można pod adres e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr: 59 86 12 253.

Zapisy prowadzone są TUTAJ.

 Zapraszamy.

 

 

Strona 1 z 37

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine