Witaj na stronie nordicowej społeczności

Bieg_Marsz_dla_Karolinki_plakat_Bytow_2018

Klub Biegacza „Goch” Bytów za naszym pośrednictwem zaprasza na Charytatywny Bieg i Marsz Mikołajkowy dla Karolinki, który się odbędzie 9 grudnia 2018 roku w Bytowie o godz. 12.00 na stadionie, ul. Mickiewicza 13. Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

 

Zgłoszenia chętnych do udziału w imprezie są przyjmowane pod adresem http://www.biegibytow.pl/biegibytow/ Z informacją o wydarzeniu zapoznać się można również na facebooku: https://web.facebook.com/events/265932194059019/

 

Głównym celem biegu i marszu charytatywnego jest zbiórka funduszy dla Karolinki. Organizatorzy przygotowując zawody pragną jednocześnie popularyzować bieganie i Nordic Walking jako najprostsze formy aktywności ruchowej oraz propagować idee zdrowego trybu życia.

 

Za datę zgłoszenia uważa się moment wpłynięcia wpisowego na konto bankowe.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą na stronie internetowej do dnia 5.12.2018 r. Po tym dniu możliwość rejestracji będzie tylko biurze zawodów.

 

Za osobę zgłoszoną uważa się każdego, kto wypełni formularz rejestracyjny i wpłaci pieniądze na konto.

 

Wysokość wpłaty i termin płatności:

 

Koszt udziału w biegu i marszu wynosi min. 30,00 zł od osoby.

 

Płatności należy dokonać w terminie do 5.12.2018 r. na konto: Klub Biegacza „Goch” Bytów ul. Mickiewicza 13 77-100 Bytów, Bank Polska Kasa Opieki S.A. 64 1240 3783 1111 0010 2529 4267  Tytułem: (wpisać imię i nazwisko) – opłata startowa dla Karolinki

 

W dniu zawodów opłata wynosi min. 50,00 zł

 

Całość wpłat przeznaczona jest na wsparcie Karolinki.  W przypadku przelania przez daną osobę kwoty w wysokości przekraczającej kwotę podaną, nadwyżka traktowana jest jako darowizna.

 

Bieg i marsz odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

 

Podczas imprezy będziemy pomagać w słusznej sprawie i bić Rekord Polski w ułożeniu Flagi Narodowej z plastikowych nakrętek ( biało – czerwonych).

 

Poniżej zamieszczamy pełny regulamin tego charytatywnego wydarzenia.

 

 

Charytatywny Bieg i Marsz Mikołajkowy dla Karolinki – Regulamin

 

 

Zapraszamy do udziału

 

 

 

Koniec_Lata_Boleslawice_201815 września 2018 r. w podsłupskich Bolesławicach odbyło się Aktywne Zakończenie Lata. Pomysłodawczynią i inicjatorką eventu była Pani Joanna Michalak, Przewodnicząca głównego organizatora przedsięwzięcia - stowarzyszenie Razem dla Bolesławic. Do przygotowań intensywnie włączyli się również Sołtys, Rada Sołecka oraz stowarzyszenie Aktywni Mieszkańcy Gminy Kobylnica.

Imprezę zainicjował marsz Nordic Walking, którego trasa wiodła okolicznymi lasami. Zaproszony do współpracy instruktor Nordic Walking i administrator portalu www.nordic.slupsk.pl przeprowadził rozgrzewkę, by przygotować organizmy uczestników do zwiększonego wysiłku fizycznego, a przedstawiciel Nadleśnictwa Ustka opowiadał podczas marszu o lesie, odbiorze drewna i jego pomiarach. Po powrocie z ok. ośmiokilometrowej trasy na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal, gorąca grochówka i kiełbaska z grilla.

Było dużo atrakcji dla dzieci, które mogły uradować swoje podniebienia watą cukrową, popcornem oraz zakręconymi frytkami, pomalować sobie twarze, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, czy wziąć udział w konkursie plastycznym.

Było stoisko kulinariów średniowiecznych i można było kupić miód z miejscowej pasieki. Całość imprezy zakończył pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Elding. 

Impreza sfinansowana została z projektu Akumulator Społeczny.

 

 

I_Zlot_NW_Sokołowsko_2018W dniach 08 – 09 września 2018 roku w Sokołowsku (woj dolnośląskie, pow. wałbrzyski) odbył się I Zlot Nordic Walking zorganizowany przez Aleksandra Wilanowskiego, właściciela Wrocławskiej Szkółki Nordic Walking Nord Walk przy dużym współudziale jego siostry Barbary. Na spotkanie przybyli entuzjaści tej aktywności ruchowej z całego kraju. Były osoby z niedalekiego Wrocławia, czy Katowic i dalej poprzez centralną Polskę m.in. (Poznań, Zduńska Wola), aż po północną część kraju (Słupsk, Sławno, Pogorzelica). 

Przybyli na Zlot goście zakwaterowani zostali w gościnnym  ośrodku szkoleniowo – wypoczynkowym Leśne Źródło, a szlifowanie techniki Nordic Walking pod okiem tak doświadczonego, pełnego pomysłów i sympatycznego instruktora, jakim jest Aleksander Wilanowski sprawiała uczestnikom Zlotu wiele radości, a wędrówki po urokliwych (a w wielu przypadkach niebezpiecznych) szlakach Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich zrobiły wrażenie na wszystkich nordic walkerach. 

Oprócz eskapad po pięknych Sudetach był też czas na integrację i wymianę poglądów dotyczących NW i kierunków w jakich powinien się on rozwijać. Było ognisko i grill oraz spacer  NW z przewodnikiem po Sokołowsku. 

Podczas trwania Zlotu Nordic Walking odbył się również VIII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej, którego organizatorami byli powiat wałbrzyski, sołectwo Sokołowsko oraz fundacja Dolina Inspiracji. 

Imprezę otworzyła Pani Aneta Błaszkiewicz, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Promocji i Oświaty Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. 

Przybyłych gości powitali organizatorzy Festiwalu: Jacek Cichura, starosta Wałbrzyski, Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego, Lidia Frąckowiak, sołtys Sokołowska oraz sponsorzy nagród.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy zawodów rozpoczęli rozgrzewkę pod czujnym okiem Aleksandra Wilanowskiego, organizatora Zlotu NW i jednego z pierwszych instruktorów NW w Polsce. 

I pogoda i frekwencja dopisały. Na Festiwalu można było zdecydować się na pięcio lub dziesięciokilometrową trasę. Każdy uczestnik, który dotarł do mety miał  otrzymać pamiątkowy medal, niestety ponieważ frekwencja o wiele przerosła oczekiwania organizatorów, nie dla wszystkich zawodników medali wystarczyło. Tym osobom, którym medali zabrakło, a które ukończyły marsz, organizator zadeklarował wysłać medale pocztą.

 Nie było nagród ani pucharów za zajętą lokatę. Bo nie liczył się czas, ani bicie życiowych rekordów. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Ważne było to, żeby dotrzeć do celu. 

Po zakończeniu marszu można było posilić się smażoną kiełbaską, gorącą zupą, a później odbyło się losowanie nagród. 

Cieszy, że od rywalizacji nie stronili również politycy. Wzięli w nie bowiem udział również: Stanisław Jantor, członek zarządu powiatu wałbrzyskiego, Andrzej Lipiński, radny powiatu ziemskiego, Roman Ludwiczuk, senator VI i VII kadencji. 

Miłym akcentem Festiwalu wykraczającym poza rywalizację NW był fakt, że tego dnia w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego 2018 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie została doposażona w sprzęt ratowniczy kwotą 18.345 zł.

 

 

III_Bieg_im_T_Kloskowskiego_201808 września 2018 r. na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku odbędzie się III BIEG PRZEŁAJOWY im. chor. sztab. Tadeusza KLOSKOWSKIEGO na dystansie 6 km. Biegowi Głównemu towarzyszyć będą zmagania nordic walkerów na dystansie 5 km. Biuro zawodów czynne będzie w dniu 08.09.2018 w godz. 09.00 – 10.45. Biegacze wystartują o godz. 11.00 z limitem czasowym na pokonanie trasy wynoszącym 1 godzinę, natomiast nordic walkerzy wystartują o 11.05 z limitem czasowym 1,5 godz.

Celem imprezy jest m.in. wspieranie bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz integracja środowisk miejskich, powiatowych i inicjatyw lokalnych.

Trasa selektywna po utwardzonych traktach pieszo – leśnych Lasku Południowego miasta Słupska. Będzie oznakowana i zabezpieczona. Start będzie miał miejsce przy Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, ul. Leśna 7a.

Wysokość wpisowego wynosi 20 złotych (wpłaty poprzez system elektroniczny). Wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 30 złotych, płatne w Biurze Zawodów. O wysokości opłaty startowej decyduje dzień, w którym dokonywana jest transakcja, a nie dzień zgłoszenia się do biegu.

W przypadku osiągnięcia limitu 200 osób zapisy do biegu zostają zamknięte.

Bieg i marsz odbędzie się bez względu na pogodę. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione i skradzione.

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, tel. kontaktowy GSM: 602 759 892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin.

Z całym Regulaminem Biegu zapoznać się można W TYM MIEJSCU, natomiast link do zapisów znajduje się TUTAJ.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

Bieg_na_K2_Dwa_Kije_podziekowanie_201823 czerwca 2018 na terenie parafii pw. Św. Jana Kantego miało miejsce wydarzenie sportowo – rekreacyjno – charytatywne – Bieg na K2 na dystansie 8611 m (wysokość szczytu drugiego ośmiotysięcznika w Himalajach – góry K2). Impreza była połączona z akcją oddawania krwi dla potrzebujących i odbyła się w typowo crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne zbiegi i podbiegi. Nie brak też było korzeni, na które trzeba było uważać. Oprócz biegaczy, którzy stanęli na linii startu w liczbie 137 osób, przybyło też 25 nordic walkerów, którzy zmagali się ze sobą na dystansie 5 km.

Opłata startowa wynosiła 30 zł. Jednak osoby, które w dniach 28.05.2018 – 22.06.2018 oddały potrzebującym dowolną ilość krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku i przedstawiły dokument potwierdzający jej oddanie zwolnione były z opłaty startowej.

Wśród rywalizujących na trasie nordic walkerów nie zabrakło członków słupskiej grupy Dwa Kije, której reprezentant, Edward Szudarski zajął najwyższe miejsce na podium. Natomiast cała grupa otrzymała podziękowanie podpisane przez Organizatorów wydarzenia: ks. Wojciecha Filimona, ks. Łukasza Bikuna i dra Dariusza Kloskowskiego

za zaangażowanie i pomoc w organizacji „Biegu na K2” połączonego z akcją oddawania krwi dla potrzebujących”

Dziękujemy.

 

Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał piękny okolicznościowy medal z kropelką krwi – symbolem promowania idei honorowego krwiodawstwa, a osoby które zarejestrowały się jako dawcy komórek macierzystych – otrzymały medal dodatkowy.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli się posilić gorącym żurkiem, kiełbaskami z grilla, kawą/herbatą, chlebem ze smalcem czy ciastem. Na koniec odbyło się losowanie nagród, wśród których jedną z nich była możliwość kilkudniowego użytkowania samochodu osobowego.

Z wynikami osiągniętymi przez zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu na K2

Wyniki marszu NW na K2

 Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą i z sercem przygotowaną imprezę, a uczestnikom za liczne przybycie.

 

 

Strona 1 z 41

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine